سخنگوی ناجا:

چندین نفر در پرونده مسمومیت با الکل دستگیر شدند

پرسش: سخنگوی نیروی انتظامی گفت: چندین نفر در ارتباط با پرونده مسمومیت با الکل دستگیر شده اند.

پرسش: سخنگوی نیروی انتظامی گفت: چندین نفر در ارتباط با پرونده مسمومیت با الکل دستگیر شده اند.

 

به گزارش ایرنا، سردار احمد نوروزیان روز یکشنبه در نشست خبری در ستاد ناجا افزود: تا آنجایی که اطلاع داریم چند نفری در این رابطه دستگیر شده‌اند مثلا آقا و خانمی دستگیر شده که به صورت شبکه‌ای فعالیت می‌کردند و به زودی جزئیات آنان توسط پلیس آگاهی اطلاع رسانی می شود. 

* خللی در صدور گواهینامه رانندگی ایجاد نشده است
نوریان همچنین درباره وضعیت صدور گواهینامه گفت: صدور گواهینامه های رانندگی طبق روال در حال انجام است و مطالبی که درباره بروز مشکل در صدور گواهینامه در برخی سایت ها منتشر شده است، صحت ندارد.
وی گفت: ساعت کار مراکز نظام وظیفه، صدور گواهینامه، عدم سوپیشینه و تعویض پلاک در هفته ناجا افزایش می یابد. همچنین خدمات بررسی خلافی وسایل نقلیه و ترخیص موتورسیکلت‌ها به دلیل بی‌انضباطی و ترافیکی بر اساس شروط اعلام شده، تسریع می شود.
سردار نوریان گفت: افزایش ساعات ارائه خدمات به ارباب رجوع از قبیل صدور گواهینامه، نظام وظیفه، صدورگذرنامه و دیگر مسائل مربوطه و نیز تسریع در رسیدگی به وضعیت خلافی وسایل نقلیه، ترخیص خودروهایی که به دلیل رعایت نکردن انضباط اجتماعی و ترافیکی در پارکینگ ها متوقف شده اند از دیگر خدماتی است که در این هفته ارائه می شود.
وی ادامه داد: راه اندازی سامانه مجازی اموال مسروقه مردم در سامانه پلیس، ارائه 14 خدمات در حوزه فناوری نوین توسط پلیس پیشگیری در کلانتری ها با هدف تکریم ارباب رجوع و سرعت بخشیدن به کارها از دیگر اقدامات این هفته است.
وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه دولت جریمه هایی که به دو برابر افزایش یافته بخشیده شده و با ماخذ یکبار منظور خواهد شد، گفت: این بخشودگی تا آخر آذر ماه ادامه دارد.
وی ادامه داد: امروز پلیس مقتدر ما از جدیدترین زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری بهره‌مند است و به صورت 24 ساعته تمام مسائل جامعه را رصد می کند. نیروی انتظامی تاکنون در راستای حفظ نظم و امنیت جامعه 13 هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است.
سردار نوریان همچنین با اشاره به اینکه رسانه ها در کنار پلیس هستند، افزود: رسانه ها در به انجام رسیدن ماموریت های پلیس و انعکاس به موقع آن نقش بسزایی دارند و متحمل زحمت زیادی می شوند. 
نوریان اظهار داشت: اصحاب رسانه با اطلاع رسانی صحیح، به موقع و دقیق در انعکاس حوادث و دیگر مسائل ناجا نقش مهمی در پیشرفت و توسعه دارند.
وی همچنین با تسلیت به بازماندگان حادثه تروریستی اهواز و ملت ایران، اظهار داشت: نظم و امنیت کار ویژه ناجا و محصول زحمات پلیس خدمتگزار است و با توجه به اینکه امنیت اولین خواسته مردم است، اولویت کار پلیس نیز بر مبنای حفظ امنیت در جامعه است.
سخنگوی ناجا تصریح کرد: کار پلیس از پیچیدگی خاصی برخوردار است زیرا اقتدار پلیس، مردم پایه است.
سردار نوروزیان گفت: محصول زحمات شبانه روزی پلیس نظم و امنیت است و توسعه و پیشرفت در هیچ جامعه ای بدون امنیت میسر نخواهد شد.
وی اظهار داشت: پلیس در چرخه اقتصادی و نقاطی که باعث ضعف و سوء استفاده در این عرصه خواهد شد حضوری مقتدرانه دارد و در کنار مجموعه قضایی از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد تا دولت بتواند همه امور را به خوبی به انجام برساند.
سردار نوریان خاطر نشان کرد: مهمترین نیاز جامعه امنیت است که در این ارتباط بخشی از آن به عهده پلیس در کنار دیگر دستگاههای امنیتی برای حفظ امنیت قرار دارد.
سخنگوی نیروی انتظامی با بیان اینکه امیدوارم خدمات پلیس مورد قبول مردم باشد، افزود: پلیس مقتدر، کارآمد و دلسوز در شان مردم ما است.
وی تصریح کرد: اقتدار پلیس نشانه رشد و تعالی جامعه است و تنها در فضای امنیت است که مقدمات رشد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی شکل می گیرد.
سردار نوریان گفت: قدرت و اقتدار پلیس باید به واسطه پایگاه مردمی آن باشد و آن را حفظ کند تا بتواند امین مردم باشد.
وی اظهار داشت: مردم ما پلیس را در کنار خود می دانند و اقتدار پلیس و ایجاد امنیت از مهترین مقوله های پیشرفت جامعه است.
وی گفت: پلیس ما امین، ایمانی با ارزشهای اسلامی و رفعت و مهربان است و با تخصص های فراگرفته از کارآمدی بالایی برخوردار هستند.
سردار نوریان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نمایشگاه تجهیزات پلیس به مناسبت گرامیداشت هفته ناجا نیز از نهم مهر به مدت سه روز در محل مصلی امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد، گفت: شعار امسال هفته ناجا، پلیس مقتدر، امین مردم انتخاب شده است.
وی همچنین با بیان برنامه های گرامیداشت هفته ناجا اظهار داشت: در این ایام نمایشگاه پلیس در سراسر کشور، نمایش فیلم های مستند ساخته ناجا، سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نمازجمعه، مراسم صبحگاه پلیس در تمامی رده ها، افتتاح 106 پروژه عمرانی و رونمایی از سامانه های تجهیزات و امکانات تخصصی آمادگی و پشتیبانی رده های مختلف به انجام خواهد رسید.
سخنگوی ناجا خاطر نشان کرد: همایش کارآگاهان پلیس آگاهی در تهران، تجدید میثاق با آرمانهای بلند بنیان گذار جمهوری اسلامی، عطرافشانی و غبارروبی از مزار شهدا و همایش قربانیان حوادث رانندگی با هدف کاهش تلفات از دیگر برنامه های ناجا در این هفته است.

 

###

 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.