دستگیری سه نفر در ارتباط با تصویر سربازان اسرائیلی در یک تابلو در شیراز

پرسش:براساس گزارش‌ها پس از استفاده از تصویر سربازان اسرائیلی برای یک تابلوی شهری در شیراز، مدیر روابط عمومی سازمان فرهنگی شهرداری شیراز و دو نفر از دست‌اندرکاران تهیه این تابلو بازداشت شدند.

پرسش:براساس گزارش‌ها پس از استفاده از تصویر سربازان اسرائیلی برای یک تابلوی شهری در شیراز، مدیر روابط عمومی سازمان فرهنگی شهرداری شیراز و دو نفر از دست‌اندرکاران تهیه این تابلو بازداشت شدند.

به گزارش ایسنا، علی صالحی، دادستان شیراز، روز جمعه، ۶ مهر، خبرداد که مدیر روابط عمومی« نهاد متولی که مسئول نظارت مستقیم» بر این تبلیغات بوده، شامگاه پنج شنبه بازداشت شده است.

صالحی گفت که روز جمعه نیز دو نفر از دست‌اندرکار طراحی این تابلو بازداشت شده‌اند

وی تاکید کرد که تحقیقات «تا روشن شدن ابعاد احتمالی موضوع ادامه دارد و با مرتکبین نیز برابر قانون رفتار خواهد شد».

در همین حال به گزارش خبرگزاری فارس، محمد شعبانی، رئیس روابط‌عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، که پس از این اتفاق با دستور شهردار شیراز برکنار شده بود، توسط نهادهای امنیتی بازداشت شده است.

پیش از بازداشت این سه نفر نیز شماری از نیروهای حزب‌الله این تابلو را پایین کشیده و مقام‌های شیراز خواستار برخورد با دست‌اندرکاران طراحی و نصب آن شدند.

بر اساس عکسی که برای نخستین‌بار شامگاه چهارشنبه هفته جاری در فضای مجازی منتشر شد، واحد تبلیغات شهری شهرداری شیراز به مناسبت سالگرد آغاز جنگ تحمیلی تابلویی را در میدان نمازی این شهر نصب کرد که به جای رزمندگان اسلام از سربازان اسرائیلی در آن استفاده شده بود.

در تصویر اصلی این عکس، در کنار سه سرباز مرد اسرائیلی، زن سربازی نیز ایستاده که در تابلوی یادشده، تصویر وی حذف شده بود و شعری از علی معلم دامغانی در ستایش سربازان جنگ ایران و عراق نیز روی آن دیده می‌شد.

پس از انتشار این عکس و بالاگرفتن جنجال‌ها در این زمینه، شهردار شیراز در نامه‌ای به رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، دستور بررسی این موضوع را صادر کرد.

تابلوهای شهری در ایران به ویژه در تهران، در برخی موارد جنجال‌برانگیز شده است. از آن جمله در سال ۹۲ بنرهایی در بیشتر تقاطع‌ها و خیابان‌های تهران نصب شده بود که هدف از آنها، «تخریب» مذاکرات ایران و آمریکا ارزیابی شد.

این بنر‌ها که «صداقت آمریکایی» نام داشتند، حاوی این پیام بودند که مذاکره با آمریکا سودی ندارد چرا که آمریکایی‌ها «فاقد صداقت» هستند.

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.