سردارجعفری حملات موشکی به مقر حزب دمکرات کردستان را «پیامی به ابرقدرت‌ها» دانست

پرسش:فرمانده کل سپاه پاسداران حمله موشکی اخیر به مقر حزب دمکرات کردستان را «پیامی معنادار» به «ابرقدرت‌ها» و «دشمنان» نامید.

پرسش:فرمانده کل سپاه پاسداران حمله موشکی اخیر به مقر حزب دمکرات کردستان را «پیامی معنادار» به «ابرقدرت‌ها» و «دشمنان» نامید.

محمدعلی جعفری اظهار داشت: «انتقام اخیر سپاه از تروریست‌ها پیام بسیار معناداری برای دشمنان به‌ویژه ابرقدرت‌هایی است که فکر می‌کنند می‌توانند اهداف پلید و زورگویی‌هایشان را به ما تحمیل کنند».

سپاه پاسداران روز ۱۷ شهریور مقر حزب دمکرات کردستان در عراق را هدف حملات موشکی خود قرار داد که بنابر گزارش‌ها ۱۴ کشته و دست‌کم ۴۰ مجروح بر جای گذاشت.

شماری از اعضای کمیته مرکزی حزب دمکرات کردستان در میان کشته‌شدگان بودند از جمله کرمی مهدوی، ابراهیم ابراهیم، نسرین حداد، رحمان پیروتی و سهیلا قادری.

فرمانده سپاه پاسداران در اظهارات روز پنج‌شنبه خود عنوان کرد که این حمله «انتقام خون» کسانی‌ است که در یورش اخیر به پایگاه بسیج در مریوان به شهادت رسیدند.

در آخرین روزهای تیرماه امسال حمله به پایگاه بسیج روستای دری در مریوان به شهادت ۱۱ نفر از نیروهای سپاه و بسیج انجامید. بنابر گزارش رسانه‌های کردی، حزب حیات آزاد کردستان موسوم به پژاک مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

محمدعلی جعفری عنوان کرد: «مجموعه سپاه با کار اطلاعاتی و فرماندهی و به کارگیری تجهیزات دقیق موشکی، توانست انتقام خون شهیدان مظلومی که در پایگاه در مریوان به شهادت رسیدند و بقیه شهیدان منطقه کردستان را بگیرد».

به گفته وی، «این توانمندی پیام بسیار تعیین کننده‌ای برای همه دشمنان داشت و آنهایی که در اطراف و در شعاع دو هزار کیلومتری خاک مقدس ایران، نیرو، پایگاه و تجهیزات دارند باید بدانند که همه موشک‌های سپاه پاسداران از دقت بالایی برخوردارند».

سردار جعفری آن زمان در واکنش به گزارش‌های مربوط به برنامه آمریکا برای قراردادن سپاه در فهرست سازمان‌های تروریستی گفته بود: «در صورتی که سپاه از سوی واشینگتن تحریم شود آمریکا باید پایگاه‌های منطقه‌ای خود را تا عمق هزار کیلومتری اطراف ایران جمع‌آوری کند».

سپاه در اطلاعیه‌ای که متعاقب حمله به مقر حزب دمکرات کردستان منتشر کرد گفت که در این حمله با هفت فروند موشک زمین‌به‌زمین کوتاه‌برد جلسه سران این گروه و مرکز آموزش وابسته به آن را هدف قرار داده است. 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.