عذرخواهی ارشاد بعد از بازداشت یک گارگردان تئاتر و رییس تئاتر شهر

پرسش:اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد ضمن عذرخواهی به دلیل بازداشت مدیر تئاتر شهر و کارگردان نمایش «رویای شب تابستان» توسط دادستانی، اعلام کرد که این دو هنرمند فردا آزاد خواهند شد.

پرسش:اداره کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد ضمن عذرخواهی به دلیل بازداشت مدیر تئاتر شهر و کارگردان نمایش «رویای شب تابستان» توسط دادستانی، اعلام کرد که این دو هنرمند فردا آزاد خواهند شد.

به گزارش ایسنا، اداره کل هنرهای نمایشی روز دوشنبه ۱۹ شهریور در اطلاعیه‌ای به دلیل «اتفاق ناخوشایند بازداشت دو هنرمند» عذرخواهی کرد.

در این اطلاعیه تاکید شده که «حفظ حرمت اهل هنر و صیانت از حقوق هنرمندان بویژه اصحاب هنر نمایش همواره مدنظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و بر آن تاکید داشته و خواهد داشت».

اداره کل هنرهای نمایشی اعلام کرد که وزیر ارشاد نیز وضعیت این دو هنرمند را «در سکوت و به دور از هیاهو» پیگیری کرده و «روند اداری و مراحل قانونی آزاد شدن» این دو هنرمند فردا به نتیجه خواهد رسید.

در #اعتراض به #بازداشت #سعید_اسدى و #مریم_کاظمى نمایش هاى روزهاى بى باران و از خط زرد فاصله بگیرید امروز ١٩ شهریور اجرا نخواهد شد pic.twitter.com/5nF7X8W617

— Sajadafsharian (@sajadafsharian7) September 10, 2018

روز دوشنبه همچنین شهرام کرمی مدیر کل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد خبر داد که برای هر یک از این دو هنرمند ۳۰۰ میلیون تومان وثیقه تعیین شده است.

نمایش «رویای شب تابستان» روز یک شنبه متوقف شد و مریم کاظمی، کارگردان آن و سعید اسدی مدیر تئاتر شهر بازداشت شدند.

دلیل توقیف این نمایش پخش یک تیزر غیررسمی در فضای مجازی اعلام شده که در آن رقص زنان وجود دارد.

بازداشت این دو هنرمند اعتراض‌هایی را به دنبال داشته است.

در همین حال سجاد افشاریان نویسنده و کارگردان تئاتر با انتشار پیامی اعلام کرد به همراه گروه نمایش «روزهای بی‌باران» روز دوشنبه در اعتراض به بازداشت مدیر تئاتر شهر و کارگردان نمایش «رویای نیمه شب تابستان» از اجرای نمایش خود خودداری خواهند کرد.
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.