محکومیت محمد علی طاهری راس فرقه عرفان حلقه به 5 سال حبس قطعی شد

پرسش:شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر استان تهران، محکومیت محمدعلی طاهری راس گروه موسوم به عرفان حلقه به پنج سال حبس را تایید کرد.

پرسش:شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر استان تهران، محکومیت محمدعلی طاهری راس گروه موسوم به عرفان حلقه به پنج سال حبس را تایید کرد.

 

 

سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل مدافع محمدعلی طاهری در گفت‌وگو با ایرنا با اعلام این خبر گفت: با توجه به اینکه موکلم 2 سال و نیم از پنج سال محکومیت خود را گذرانده است، می‌تواند با استفاده از آزادی مشروط از زندان آزاد شود.
محمد‌علی طاهری سرکرده فرقه «عرفان کیهانی» یا حلقه در ایران است که 14 اردیبهشت ماه سال 1390 بازداشت و از سوی دادگاه انقلاب به‌ اتهام توهین به مقدسات، مداخله غیرقانونی در امور پزشکی و درمان بیماران، ارتکاب فعل حرام و رابطه نامشروع، استفاده غیرمجاز از عناوین علمی (دکتر و مهندس)، ضالّه بودن کتب و آثار، به پنج سال حبس، پرداخت 900 میلیون تومان جزای نقدی و 74 ضربه شلاق محکوم شد.
افساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد، دیگر اتهام طاهری بود که در مرتبه نخست، شعبه 28 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، سرکرده گروه موسوم به عرفان حلقه را مفسد فی‌الارض شناخت و به اعدام محکوم کرد که این حکم در دیوان عالی کشور نقض شد.
سپس پرونده به شعبه 26 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی احمدزاده به عنوان شعبه هم‌عرض ارجاع شد که این شعبه نیز طاهری را به اعدام محکوم کرد اما دیوان عالی کشور، بار دیگر حکم صادره را نقض کرد تا پرونده مجدداً در دادگاه هم‌عرض بررسی شود.
پرونده برای مرتبه سوم در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی مورد بررسی قرار گرفت که این بار دادگاه متهم را به پنج سال حبس محکوم کرد.
طاهری به حکم شعبه 15 دادگاه انقلاب اعتراض کرد و پرونده برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر به شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر استان تهران ارسال شد.
جلسه رسیدگی به این پرونده آن طور که سیدمحمود علیزاده طباطبایی وکیل مدافع طاهری اعلام کرده بود، دهم مرداد ماه در شعبه 36 دادگاه تجدیدنظر برگزار شد.

 

 

###
 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.