آیت الله مکارم خواهان قطع وابستگی اقتصادی طلاب به دولت شد

پرسش: آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: در حوزه های علمیه خواهران باید آموزش مسائل سیاسی و اجتماعی مورد توجه قرار گیرد تا بانوان طلبه با آگاهی، مسائل را مدیریت کنند.

پرسش: آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: در حوزه های علمیه خواهران باید آموزش مسائل سیاسی و اجتماعی مورد توجه قرار گیرد تا بانوان طلبه با آگاهی، مسائل را مدیریت کنند.

 

 

به گزارش ایرنا، وی روز شنبه در «چهاردهمین اجلاس سراسری حوزه‌های علمیه خواهران» در جامعه الزهرا(س) قم اظهار داشت: باید در کنار سایر درس های علوم اسلامی و انسانی در حوزه های علمیه خواهران مباحث سیاسی و اجتماعی ارائه، تا با آگاهی هرچه بیشتر بانوان، از نفوذ سایر افراد و تاثیرگذاری آنان جلوگیری شود.
وی افزود: حوزه های علمیه برادران و خواهران باید نسبت به مسائل بیدار بوده و با همسویی در فعالیت ها، در تمام عرصه ها هماهنگ باشند، از این رو دوگانگی نباید در بین این حوزه ها وجود داشته باشد.
آیت الله مکارم شیرازی ادامه داد: در زمان حاضر برنامه های خوبی در حوزه های علمیه برادران و خواهران با استفاده از ظرفیت طلبه ها اجرا می شود، اما نسبت به جایگاه حوزه های علمیه کافی نیست .
وی در ادامه با تاکید بر این که وجود مشکلات امروز جامعه ناشی از نبود مدیریت در مسائل مختلف است گفت: برای موفقیت در عرصه های مختلف نیازمند مدیریت درست و کارآمد هستیم.
وی در ادامه سخنان خود، حوزه های علمیه را از وابستگی اقتصادی به دولت منع کرد و گفت: مشکلات مالی در حوزه ها باید ازطریق کمک خیران رفع شود.
آیت الله مکارم شیرازی افزود: حوزه های علمیه باید به صورت کامل مستقل باشند، چراکه وابستگی اثرهای منفی بسیاری برجای خواهد گذاشت.
چهاردهمین اجلاسیه مدیران حوزه های علمیه، امروز با برگزاری کمیسیون های مختلف در جامعه الزهرا (س) قم آغاز به کار کرد و دوشنبه هفته جاری به کار خود پایان می دهد.

 

 

###
 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.