بهای دلار در روز نیمه تعطیلی پنجشنبه قدری افزایش یافت

پرسش:بهای دلار در روز نیمه تعطیلی پنجشنبه و چند روز پس از اعلام سیاست‌های ارزی جدید دولت در بازار غیررسمی قدر ی افزایش یافت و کمی بیش از ده هزار تومان شد.

پرسش:بهای دلار در روز نیمه تعطیلی پنجشنبه و چند روز پس از اعلام سیاست‌های ارزی جدید دولت در بازار غیررسمی قدر ی افزایش یافت و کمی بیش از ده هزار تومان شد.

گزارش‌های غیررسمی از بازار آزاد ارز ایران حاکی از نوسانات شدید به‌ویژه در بهای دلار است.

قیمت دلار آمریکا روز پنج‌شنبه به حدود ده هزار و ۶۰۰ تومان رسید و ساعتی بعد تا ۱۰۵۰۰ تومان پایین کشید.

دولت حسن روحانی اواسط هفته جاری سیاست‌های جدید ارزی خود را اعلام کرد که هدف از آن مقابله با گرانی افسارگسیخته ارزهای خارجی است.

پایه اصلی این سیاست‌ها نیز تشکیل بازار ثانویه ارز است.

با این حال روز پنج‌شنبه وب‌سایت‌هایی که بهای ارزهای خارجی در بازار غیررسمی ایران را ثبت می‌کنند از پنج رقمی شدن دوباره قیمت دلار آمریکا در تهران خبر دادند.

بر این اساس، در نخستین ساعات بعدازظهر پنج‌شنبه، آغاز تعطیلی هفتگی، بهای فروش دلار ۱۰۶۵۰ تومان و فروش یورو ۱۲۳۰۰ تومان بود، اما سپس دلار در قیمت ۱۰۵۰۰ تومان تثبیت شد.

روز چهارشنبه، ۱۷ مردادماه، قیمت دلار و سکه پایین‌تر از روز پیش بود، اما، طبق گزارش ایسنا، «هر قدر به ظهر نزدیک‌تر شد، افزایش قیمت در بازار مشهودتر بود و نهایتا دلار به ۹۷۰۰ تومان، یورو به ۱۱۲۰۰ و سکه تمام بهار آزادی به سه میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید.

در حال حاضر بهای سکه «امامی» که به چهار میلیون تومان نیز رسیده بود سه میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.