وزیر رژیم صهیونیستی به اتهام جاسوسی برای ایران بازداشت شد

پرسش:شین بت، سرویس اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که گونن سیگِو، وزیر سابق کابینه این رژیم به اتهام جاسوسی برای ایران بازداشت شده است.

پرسش:شین بت، سرویس اطلاعات و امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که گونن سیگِو، وزیر سابق کابینه این رژیم به اتهام جاسوسی برای ایران بازداشت شده است.

شین بت امروز دوشنبه ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد) در اطلاعیه‌ای گفت که دادستانی ناحیه بیت‌المقدس روز جمعه سیگو را رسما به همکاری با دشمن، جاسوسی علیه اسرائیل و انتقال چندین پیام به دشمن متهم کرده است.

به ادعای سرویس امنیت داخلی اسرائیل، گونن سیگو از سوی سرویس‌های اطلاعاتی ایران به کار گرفته شده و به عنوان مامور آنها فعالیت کرده است.

سیگو پزشکی است که در اواسط دهه ۱۹۹۰ میلادی نماینده کنست (پارلمان رژیم صهونیستی) بود و به مدت سه سال وزارت انرژی و زیرساخت اسرائیل را بر عهده داشت.

 

عکسی قدیمی از گونن سیگِو (چپ) در حال صحبت با اسحاق رابین، نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی

 

سیگو که در سال‌های اخیر ساکن نیجریه بود، ماه گذشته میلادی به گینه استوایی رفت.

اما پلیس گینه استوایی به دلیل سابقه جنایی، اجازه ورود او را نداد و سیگو را تحویل اسرائیل داد.

گونن سیگو در سال ۲۰۰۴ به دلیل تلاش برای قاچاق بیش از ۳۰ هزار قرص اکستاسی از هلند به اسرائیل و جعل گذرنامه دیپلماتیک به پنج سال زندان محکوم شد، هر چند که بعد از سپری کردن حدود سه سال از محکومیت خود آزاد شد.

به گفته مقام‌های امنیتی اسرائیل ، سیگو در سال ۲۰۱۲ با سفارت ایران در نیجریه ارتباط برقرار کرده است.

بنابر یافته‌های شین بت و ادعای این سرویس، سیگو دو بار آگاهانه با ماموران اطلاعاتی ایران ملاقات داشته است.

این تحقیقات می‌گوید او با پیام‌های کدگذاری شده اطلاعاتی درباره بازار انرژی و تاسیسات امنیتی در اسرائیل از جمله ساختمان‌ها و مقام‌های سیاسی و نهادهای امنیتی به رابطانش می‌داده است.

 

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.