سپاه پاسداران: برخی با طعنه‌هایشان سپاه را تضعیف می‌کنند

پرسش:سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در بیانیه‌ای کنایه‌ها و طعنه‌ها علیه سپاه را که از طرف برخی چهره‌ها و رسانه‌ها مطرح می‌شود، نقد کرده و گفته است این طعنه‌ها سپاه را تضعیف می‌کنند.

پرسش:سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در بیانیه‌ای "کنایه‌ها و طعنه‌ها" علیه سپاه را که از طرف برخی چهره‌ها و رسانه‌ها مطرح می‌شود، نقد کرده و گفته است این طعنه‌ها سپاه را تضعیف می‌کنند.

در بیانیه سپاه از "اقدامات ناپسند و اظهارات وحدت‌شکن و تفرقه‌انگیز برخی عناصر و چهره‌ها که با کنایه‌ها و طعنه‌ها" سپاه و فرماندهان آن را تضعیف می‌کنند، انتقاد شده است.

حسن روحانی، رئیس جمهور ، دیروز چهارشنبه در روز ارتش در ستایش از ارتش گفت: "ارتش با آنکه سیاست را خوب می‌فهمد، در بازی‌های سیاسی وارد نشده است".

روحانی در سخنرانی خود گفت ارتش با وارد نشدن به سیاست دستور امام خمینی(ره) را "به خوبی" اجرا کرده است.

امام خمینی(ره) به دفعات با فعالیت‌های سیاسی نظامیان مخالفت کرده بود. از جمله در زمان تشکیل وزارت سپاه گفته بود: "باید سعی کنید جهات سیاسی در سپاه وارد نشود، که اگر افکار سیاسی وارد سپاه شود جهات نظامی آن از بین می‏رود."

سپاه در بیانیه روز پنجشنبه‌اش می‌گوید که همواره به توصیه‌های امام خمینی(ره) عمل کرده، و مهمترین این توصیه‌ها "اجرای کامل و دقیق فرامین و تدابیر ولی فقیه زمان" بوده است.

بیانیه سپاه می‌گوید پیروی از توصیه‌های "امامین انقلاب اسلامی" باعث شده است که سپاه در مواقعی "با طعنه‌ها و زخم زبان‌های ناجوانمردانه" روبرو شود.

سپاه می‌گوید فرماندهانش به دنبال "قدرت مصطلح که بسیاری در عطش دستیابی به آن به هر قیمتی هستند" نبوده و نیستند.

در این بیانیه ضمن رد اقدامات و مواضع دولت‌های خارجی علیه سپاه پاسداران، گفته شده کسانی در داخل "دانسته یا نادانسته برای نصیحت و یا سرزنش همنوایی با آنها را در دستور کار قرار داده و دستاویز لازم برای تهاجم سازمان یافته رسانه‌های بیگانه و ضد انقلاب و مزدوران داخلی آنان را فراهم می‌سازند."

 

###




نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.