وداع اسحاق جهانگیری با تلگرام

پرسش:شماری مقام‌ها و نهادهای کشور از جمله اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور و دفتر اطلاع‌رسانی مجلس خبرگان رهبری تلگرام را ترک کرده‌اند.

پرسش:شماری مقام‌ها و نهادهای کشور از جمله اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور و دفتر اطلاع‌رسانی مجلس خبرگان رهبری تلگرام را ترک کرده‌اند.

بر اساس اخباری که در یک ماه گذشته از قول مقام‌های مختلف منتشر شده، هر لحظه امکان دارد تلگرام در ایران مانند روسیه بسته شود.

صبح امروز، اختلال کوتاهی در این پیام‌رسان باعث نگرانی کاربرانی شد که برای امور روزانه خود به این شبکه متکی هستند. این اختلال بعد از یک ساعت رفع شد.

رهبر انقلاب چند روز پیش در راستای تشویق ایرانیان به استفاده از شبکه‌های داخلی، تعرض به امنیت و حریم آنها در این شبکه‌ها را حرام شرعی اعلام کردند.

دفتر رهبر انقلاب نیز صبح امروز اعلام کرد که کانالش را در تلگرام تعطیل کرده است.

دفتر اطلاع‌رسانی رهبر انقلاب در شبکه‌های دیگر مانند اینستاگرام و توییتر همچنان فعال است و آخرین مطلب اینستاگرام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که نزدیک دو ایران میلیون دنبال‌کننده دارد، اوایل روز چهارشنبه ۲۹ فروردین منتشر شده است.

علاالدین بروجردی، نماینده مجلس که خبر بسته شدن تلگرام تا اواخر فروردین ماه را اعلام کرده بود، کانال تلگرام خود را "به پیروی" از دفتر رهبر انقلاب بسته و اعلام کرده که به شبکه‌های پیام‌رسان داخلی نقل مکان خواهد کرد.

 

telegramحق نشر عکسTELEGRAM

 

تلگرام در حال حاضر پرطرفدارترین پیام‌رسان در ایران است و تعداد کاربران آن بیش از ۴۰ میلیون نفر تخمین زده می‌شود..

مقام‌ها می‌گویند تلگرام در صورتی می‌تواند به فعالیت ادامه دهد که خود را با قوانین داخل ایران سازگار کند.

در گذشته ایران خواستار انتقال سرورهای تلگرام به این کشور شده بود اما مدیر تلگرام با آن موافقت نکرد.

روسیه از دو روز پیش با حکم دادگاه فعالیت پیام‌رسان تلگرام را در این کشور متوقف کرد.

پاول دوروف مدیر تلگرام می‌گوید دولت روسیه تا کنون آی‌پی و دسترسی ۱۵ میلیون کاربر را به تلگرام بسته است اما با این حال این اقدام تا کنون تاثیر چندانی در میزان مخاطبان آن نداشته است چون کاربران به فیلترشکن رو آورده‌اند.

آقای دوروف که خود روسی است اما در خارج از روسیه زندگی می‌کند، گفته "جنبش مقاومت دیجیتال" را ایجاد و میلیون‌ها دلار برای گذشتن از سد سانسور و تقویت اطلاع‌رسانی هزینه خواهد کرد.

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.