اجلاس مونیخ؛ ظریف اقدام نتانیاهو را 'سیرک مسخره' خواند

پرسش:محمدجواد ظریف، وزیر خارجه، در کنفرانس مونیخ اقدام بنیامین نتانیاهو را سیرک مسخره خواند.

پرسش:محمدجواد ظریف، وزیر خارجه، در کنفرانس مونیخ اقدام بنیامین نتانیاهو را "سیرک مسخره" خواند.

پیش از سخنان ظریف، بنیامین نتانیاهو قطعه‌ای در کنفرانس نشان داده و ادعا کرده بود "بخشی از پهپاد ایران" است که اسرائیل هدف قرار داده است.

ظریف گفت که این نمایش "مسخره" ارزش پاسخگویی ندارد و او می‌خواهد به موارد مهم‌تر از جمله بحث امنیت در خلیج فارس بپردازد.

او خواهان یک آرایش جدید امنیتی میان کشورهای حوزه خلیج فارس شد و هشدار داد که ادامه این وضعیت ممکن است به بحران منجر شود.

وزیر خارجه با رد ادعای نخست‌وزیر اسرائیل درباره اینکه تهران به دنبال گسترش نفوذ نظامی خود در منطقه است، تاکید کرد که ایران به دنبال "قوی‌تر شدن منطقه" است.

پیش‌تر در همین اجلاس، نتانیاهو که "خطر نفوذ ایران در منطقه" سخن می‌گفت، هنگام بالاگرفتن یک قطعه فلزی، وزیر خارجه ایران را صدا کرد و خطاب به او گفت: "آقای ظریف، این را می‌شناسید؟ باید بشناسید. این متعلق به شماست. می‌توانید با خود یک پیام برای ستمگران در تهران ببرید: اراده اسرائیل را امتحان نکنید."

ظریف در اجلاس مونیخ اسرائیل را به "تجاوز گسترده به حقوق همسایگان خود" متهم کرد و گفت به طور پیوسته به سوریه حمله می‌کند؛ "اما وقتی سوریه یک بار جرأت کرده و جنگنده اسرائیلی را هدف قرار داده، انگار که چه فاجعه‌ای اتفاق افتاده است."

هشت روز پیش در دهم فوریه، ایران و اسرائیل وارد تقابل جدی در سوریه شدند که در چند سال گذشته سابقه نداشت.

صبح روز دهم فوریه، ارتش اسرائیل اعلام کرد که به دنبال ورود یک پهپاد ایرانی به اسرائیل، ضمن ساقط کردن این پهپاد به اهدافی سوری و ایرانی در سوریه حمله کرده است. دست‌کم یک جنگنده اف-۱۶ اسرائیل در جریان این حملات ساقط شده است.

مقام‌های ایرانی با رد ادعای اسرائیل درباره ساقط کردن یک پهپاد ایرانی، اسرائیل را به "دروغگویی" متهم کردند.

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.