مطهری: مقام‌های امنیتی و قضایی قول رفع حصر تا پایان سال را داده‌اند

پرسش:علی مطهری، نایب رئیس مجلس می‌گوید مقام‌های امنیتی و قضایی قول داده‌اند که مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، تا پایان سال جاری خورشیدی با محدودیت‌های کمتری مواجه باشند.

پرسش:علی مطهری، نایب رئیس مجلس می‌گوید مقام‌های امنیتی و قضایی قول داده‌اند که مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، تا پایان سال جاری خورشیدی با محدودیت‌های کمتری مواجه باشند.

مطهری در جمع خبرنگاران گفته است: "قول‌هایی درمورد انجام برخی گشایش‌ها در وضعیت رفع حصر داده و گفته‌اند که به این دلیل، زیاد اظهارنظر نکنیم."

به گزارش ایسنا نایب رئیس مجلس گفته است قول پایان حصر "در مذاکره و ملاقات‌ها مطرح شده و مسئولان امنیتی و قضایی هم آن را گفته‌اند" و " ما روی قول‌هایی که داده‌اند حساب می‌کنیم تا ببینیم آیا این اتفاق تا پایان سال رخ می‌دهد یا نه؟ در غیر این صورت اعتراضاتمان را شروع می‌کنیم."

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی هفت سال است که در حصر خانگی هستند.

بازداشت خانگی آنها پس از فراخوان به تظاهرات همبستگی با مردم مصر و تونس، در ۲۵ بهمن ۸۹ آغاز شد. این تظاهرات با شعارهای تندی همراه شد.

پیش از مطهری، غلامرضا حیدری، نماینده اصلاح‌طلب هم از وعده‌هایی برای بهبود وضعیت آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد تا عید نوروز خبر داده بود.

در هفته‌های اخیر محدودیت ملاقات‌های این سه نفر کاهش یافته است.

 

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی

 

رفع حصر یکی از شعارهای انتخاباتی اصلی اصلاح‌طلبان در سال‌های اخیر بوده است، اما مقام‌های دولت حسن روحانی عموما ترجیح داده‌اند که به طور عمومی اظهارنظری در این باره نکنند.

علی مطهری درباره اینکه چه مرجع قضایی یا امنیتی وعده رفع حصر داده، توضیحی نداده است.

ایلنا از قول او نوشته است: "در مذاکرات و ملاقاتی که داشتیم، این‌طور به ما منتقل شده است که اگر نام نبریم، بهتر است."

با وجود آنکه مقام‌های مختلف امنیتی و قضایی بارها علیه محصوران با عنوان "سران فتنه" سخن گفته‌اند و در مواردی خواهان اعدامشان شده‌اند، تاکنون در دادگاهی رسمی اتهامی علیه آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد مطرح نشده است.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.