دسترسی به تلگرام و اینستاگرام در ایران مسدود شد

پرسش:مدیر تلگرام تأیید کرده است که مقامات ایران در حال مسدود کردن دسترسی کاربران به این پیام‌رسان اینترنتی هستند.

پرسش:مدیر تلگرام تأیید کرده است که مقامات ایران در حال مسدود کردن دسترسی کاربران به این پیام‌رسان اینترنتی هستند.

پاول دوروف می‌گوید که مقامات ایران از تلگرام خواسته بودند که کانال‌های مربوط به اعتراض ها را مسدود کند، اما وقتی تلگرام با این درخواست مخالفت کرد، مقامات ایران مسدود کردن دسترسی به کل تلگرام را برای اکثریت کاربران ایرانی آغاز کرده‌اند.

این در حالی است که تعدادی از کاربران در ایران هنوز به این پیام‌رسان دسترسی دارند.

اسماعیل جبارزاده، معاون سیاسی وزیر کشور هم مسدود شدن تلگرام و اینستاگرام را تأیید کرده، اما گفته که این یک تصمیم "مقطعی" و برای کنترل ناآرامی‌های جاری است.

او گفته که دولت "بنای تعطیلی شبکه‌های مجازی را ندارد".

دوروف، مدیر توییتر در حساب توییتر خود نوشته که مقامات ایرانی مشخصا خواهان مسدود شدن کانال تازه ای شده بودند که گردانندگان آمدنیوز پس از مسدود شدن کانال‌های قبلی شان ایجاد کرده بودند.

دیروز و در حالی که دامنه اعتراض ها در ایران به چندین شهر بزرگ و کوچک در سراسر کشور گسترش یافته بود، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات در توییتر از دوروف خواست که "یک کانال تلگرامی" خاص را مسدود کند که به گفته او معترضان را به استفاده از بمب دست ساز و اسلحه تشویق می‌ کرد.

ساعتی بعد تلگرام اعلام کرد که کانال آمدنیوز را به دلیل نقض سیاست عدم تشویق به خشونت تلگرام و تشویق معترضان ایرانی به استفاده از کوکتل مولوتف علیه مأموران امنیتی مسدود کرده است.

پس از آن دو کانال جایگزین که از قبل از سوی گردانندگان آمدنیوز ایجاد شده بود هم مسدود شدند.

دوروف صبح امروز اعلام کرد که آمدنیوز به او اطلاع داده که ادمین مسئول فرستادن پست‌های مورد مناقشه را برکنار کرده است و بنابراین کانال تازه ای که آمدنیوز ایجاد کرده را مسدود نخواهد کرد.

او گفته بود که دو کانال جایگزین آمدنیوز که دیشب مسدود شد، در زمان وقوع تخلف هم فعال بودند و به همین دلیل مسدود شدند.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.