توکلی: با سیستم کیانوش موافق نیستم
روی بهداد حساس شده اند

پرسش:بامداد امروز اتفاق تلخ المپیک ریو برای بهداد سلیمی یک بار دیگر حساس شد، اما کارشناسان می گویند هیئت ژوری حساسیت بیش از حد روی بهداد پیدا کرده اند.

پرسش:بامداد امروز اتفاق تلخ المپیک ریو برای بهداد سلیمی یک بار دیگر حساس شد، اما کارشناسان می گویند هیئت ژوری حساسیت بیش از حد روی بهداد پیدا کرده اند.

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی وزنه برداری ایران بامداد امروز موفق شد برای اولین بار به قهرمانی جهان دست پیدا کند؛ اما اتفاق تلخی که برای بهداد سلیمی در المپیک ریو رخ داده بود یک بار دیگر در آناهیم آمریکا تکرار شد. هیئت ژوری پس از تایید داوران حرکت او را خطا تشخیص دادند تا بهداد یک بار دیگر از رسیدن به رکورد اصلی خود بازبماند. حسین توکلی قهرمان المپیک آتن در گفت و گو با "ورزش سه" در مورد درستی یا اشتباهی تصمیم داوران و شرایط تیم ملی در این مسابقات توضیحات مفصلی داده است.

 

* روی بهداد حساس شده اند
خطایی که از بهداد گرفته اند بسیار سختگیرانه بود و می توانستند نگیرند؛ اما در نهایت این اتفاق افتاده و نمی توان کاری کرد. هیئت ژوری با توجه به ذهنیتی که از المپیک ریو دارند روی بهداد حساس شده اند و سختگیری بیش از حد اعمال می کنند. بهداد آماده و سرحال بود؛ اما دیگر تشخیص درستی یا غلطی تصمیم هیئت ژوری به درد او نمی خورد.

 

 

* با سیستم کیانوش موافق نیستم
کیانوش رستمی مدالش را از مردم گرفته بود و با فداکاری که در زلزله کرمانشاه کرد زمان زیادی را از تمرینات به دور بود. رفت و آمدهای پی در پی به دبی برای دریافت ویزا هم کار او را برای تمرینات سخت تر کرده بود؛ اما با این حال او نتوانست نتیجه لازم را در مسابقات جهانی بگیرد. من با سیستم او موافق نیستم که تنهایی و به این شکل تمرین کند که نتیجه اش این می شود. وقتی فدراسیون این سیستم را پذیرفته است حالا خودش باید پاسخگو باشد چون این مساله خاصی است و فدراسیون با پذیرفتن این شرایط حالا خودش باید جوابگو باشد. او در روز وزنه زدنش برای طلا می جنگید و اگر می خواست وزنه ای سبک تر را انتخاب کند از طلا باز می ماند؛ اما در نهایت او ورزشکاری حرفه ای، ولی شرایط خاصی دارد.

 

* قهرمانی جهان برای ایران یک شانس بزرگ است
اینکه تعداد زیادی از تیم ها و وزنه برداران مطرح جهان در این دوره از مسابقات نبودند از کیفیت رقابت ها کم کرده بود؛ اما در نهایت این شانس برای ایران به وجود آمده بود تا به قهرمانی جهان برسد که خوشبختانه این اتفاق هم رخ داد. نمی توانیم بگوییم چون تعدادی غایب در این رقابت ها بودند پس قهرمانی ارزشی ندارد، این شانس بسیار بزرگی بود که ایران توانست از آن استفاده کند و اتفاق مثبتی در وزنه برداری ایران رخ دهد.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.