شکایت مدیریت خبرگزاری دولت از سایت حامی دولت

پرسش:مدیریت خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) از پایگاه خبری «پرسش» ، سایت حامی و همسوی دولت حسن روحانی شکایت کرده است.

پرسش:مدیریت خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) از پایگاه خبری «پرسش» ، سایت حامی و همسوی دولت حسن روحانی شکایت کرده است.

براساس احضاریه دادسرای فرهنگ و رسانه تهران که روز پنجشنبه به دفتر سایت پرسش ابلاغ شد، علت احضاریه و حضور مدیر مسوول در دادسرای فرهنگ و رسانه، « ادای توضیح به اتهام نشر اکاذیب موضوع شکایت خبرگزاری جمهوری اسلامی » ذکر شده است.

در این باره همچنین درخصوص علت این شکایت دبیر تحریریه سایت پرسش گفت سایت پرسش که یکی از وظایف خود را توجه به رویکرد و عملکرد حرفه ای رسانه ها از جمله ایرنا می داند طی سه ماه اخیر چند مطلب بیش در مورد ایرنا منتشر نکرده است.بنابراین ما نمی دانیم که به علت کدام مطلب به نشر اکاذیب متهم می شویم.

وی در گمانه زنی در مورد مطلب موضوع شکایت افزود یکی از این مطالب مطلبی درباره برگشت بودجه جاری سال گذشته ایرنا بود. مطلب دیگر درباره بکارگیری یکی از مدیران دوره احمدی نژاد این سازمان در سمت مهم معاونت خبر بود . همچنین یکی دیگر از مطالب هفته های اخیر سایت پرسش درباره ایرنا، خبری بود که وعده می داد بزودی مدیریت کنونی ایرنا تغییر می کند و بالاخره جدیدترین مطلب پرسش، نقد نوشته این سازمان رسمی حکومتی بود که جمهوری اسلامی ایران را به جنگ نیابتی در منطقه متهم می کرد.  

هرکدام از این خبر ها مستند به و اقعیت و مدارک  لازم و متقن است و شکایت ایرنا راه به جایی نخواهد برد زیرا ایرنا می بایست ابتدا اعتراضیه و توضیح خود را در هر موردی به سایت پرسش می فرستاد و سپس مبادرت به شکایت می کرد بنابراین اقدام به شکایت ایرنا فاقد وجاهت قانونی و طی درست فرآیند حقوقی و دادرسی است که موجب به زحمت انداختن قوه قضاییه برای رسیدگی به این شکایات و پرونده سازی ها می شود.

وی افزود در عین حال از این شکایت استقبال می شود زیرا چهره واقعی مدیران این سازمان را در قبال همراهان و حامیان بدون چشم داشت دولت روحانی و در واقع در قبال خود دولت روحانی و اندیشه و افکار دولت دکتر روحانی آشکار می سازد زیرا پرسش غیر از ترویج اندیشه و افکار و سیاست های دولت روحانی ماموریتی دیگر برای خود متصور نبوده و آن را از اهم وظایف حرفه ای و اعتقادی خود می دانسته است.

دبیر تحریریه پرسش تصریح کرد: وقاحت به حدی رسیده است که مدیریت خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا ) که نه تنها یاری چندانی به دولت نرسانده بلکه یاران دولت را هم تاب نمی آورد. مدیریت ایرنا به جای سرکوب حامیان دولت و سایت های همسوی دولت بایستی پاسخگوی عملکرد خود در قبال دولت باشد و گزارش بدهد چه مقدار در خدمت دولت بوده و افکار و سیاست ها و برنامه های آن را ترویج کرده و از حداکثر ظرفیت این سازمان و از نیروهای توانای اصلاحیون و اعتدالیون این سازمان استفاده کرده و اساسا برای نیل به این اهداف آیا ظرفیت سازی کند. ایرنا رزومه قابل دفاعی نخواهد داشت و محضر دادگاه عدل همه چیز را روشن خواهد کرد

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.