تعیین مامور ویژه برای پرونده سوء استفاده جنسی در هالیوود

پرسش:دادستان کل لس‌آنجلس مامورین ویژه‌ای را برای رسیدگی به پرونده سوء‌ استفاده‌های جنسی در هالیوود تعیین کرده است. در تازه‌ترین گزارش‌ها یک سیاستمدار جمهوری‌خواه هم متهم به سوء استفاده جنسی شده است.

پرسش:دادستان کل لس‌آنجلس مامورین ویژه‌ای را برای رسیدگی به پرونده سوء‌ استفاده‌های جنسی در هالیوود تعیین کرده است. در تازه‌ترین گزارش‌ها یک سیاستمدار جمهوری‌خواه هم متهم به سوء استفاده جنسی شده است.

 

 

جکی لاسی، دادستان کل لس‌آنجلس در رابطه با رسیدگی به ادعاهای سوء استفاده جنسی و تجاوز در صنعت فیلم سازی آمریکا از تشکیل یک گروه ویژه برای تحقیق درباره این اتهامات خبر داد. به گفته جکی لاسی دادستان‌های زبده که در رابطه با پرونده‌های تعرض جنسی تجربه دارند به پرونده سوء استفاده جنسی و تجاوز در هالیوود رسیدگی خواهند کرد.

 

Schauspielerinnen Angelina Jolie & Gwyneth Paltrow (picture-alliance/dpa/S. Rousseau)

آنجلینا جولی (چپ) و گوئینت پالترو از هنرپیشگانی هستند که واینستین را متهم به آزار جنسی کرده‌اند

 

 

ماجرای سوء استفاده‌های جنسی در هالیوود زمانی افشا شد که هاروی واینستین، تهیه‌کننده پرنفوذ سینمای هالیوود در سه دهه گذشته، به آزار و اذیت جنسی و تجاوز به هنرپیشگان زن متهم شد. او به دلیل همین اتهامات از آکادمی اسکار اخراج شد.

 

چهار زن هاروی واینستین را متهم به تجاوز جنسی کرده‌اند. چندین هنرپیشه زن دیگر از جمله آنجلینا جولی، گوئینت پالترو و روزانا آرکت این تهیه‌کننده ۶۵ ساله را متهم به آزارهای جنسی از نوع دیگر کرده‌اند. واینستین به دلیل این اتهام‌ها از شرکت تولیدکننده فیلم خودش هم اخراج شد.

سوء استفاده جنسی سیاستمدار حزب جمهوری‌خواه

در تازه‌ترین خبرها روی مور، سیاستمدار حزب جمهوری‌خواه هم با اتهام آزار جنسی  روبرو شده است.

روی مور، نامزد ۷۰ ساله جمهوری‌خواه برای انتخابات مجلس سنای ایالات متحده آمریکا از ایالت آلاباما متهم شده که در سال ۱۹۷۹ یک دختر نوجوان ۱۴ ساله را مورد آزار جنسی قرار داده است.

 

سارا هاکبی سندرز، سخنگوی کاخ سفید، گفته است اگر این اتهامات ثابت شود، روی مور قطعا کناره‌گیری خواهد کرد. سخنگوی کاخ سفید اما تاکید کرده به باور دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا یک "ادعای بیهوده" در مورد یک رویدادی که چندین سال پیش اتفاق افتاده، نباید زندگی یک فرد را نابود کند.

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.