بالاخره زمان موعود تغییرمدیرعامل ایرنا فرا رسید

پرسش:یک منبع نزدیک به مقامات تصمیم گیر، به «پرسش» گفته است که محمد خدادی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) «بزودی زود» تغییر می کند.

پرسش:یک منبع نزدیک به مقامات تصمیم گیر، به «پرسش» گفته است که محمد خدادی مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) «بزودی زود» تغییر می کند.

خدادی درست چهار سال پیش و در دولت اول حسن روحانی در حالی که بیش از 10 سال بود ازعرصه رسانه و خبر کاملاً دور بود، به این سمت گمارده شد.

این منبع گفته است طی روزهای اخیر مسوولان مربوط در وزارت ارشاد و دیگر بخش ها به این نتیجه قاطع رسیده اند که مدیرعامل کنونی بایستی تغییر کند و این اتفاق طی روزهای آینده وتاقبل از پایان این ماه صورت می گیرد.

محمد خدادی با عملکردی که از ایرنا ارائه داد، نتوانست خواسته های دولت و همراهان رییس جمهور را محقق سازد و ازهمان سال نخست هدف انتقادهای صریح و فراوان مقامات و چهره های شناخته شده از آیت الله هاشمی رفسنجانی گرفته تا فعالان و مدیران همسوی دولت تحت عنوان تیم رسانه ای ضعیف و ناهمسوی دولت، قرار گرفت.

با اینکه علی جنتی وزیر وقت ارشاد برای تغییر خدادی بشدت زیر فشار بود، اما بدلیل شیوه مدیریتی وی مبتنی بر تلاش حداکثری برای تثبیت مدیران تحت امر خود، این امر محقق شد.

اما حدود 10 ماه پیش درپی وزارت سیدرضا صالحی، از آنجا که وی از قبل درمورد رفتار و عملکرد ایرنا و خدادی مطالعه لازم را داشت، از بدو ورود به این وزارتخانه درصدد تغییر مدیرعامل ایرنا برآمد اما در یکی دوبارجدی شدن آن، با مقاومت نهاوندیان رییس وقت دفتر رییس جمهور که خدادی توانسته بود نظر این عضو غیر اصلاح طلب کابینه را به سوی خود جلب کند، روبرو شد. به این خاطر بود که درآخرین موضع گیری های مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی علیه تیم رسانه ای دولت قبل از درگدشت، به صراحت از نهاوندیان رییس وقت دفتر رییس جمهور نام برده شد.      

با اینکه صالحی امیری از وزارت ارشاد رفت و در دولت دوازدهم بعنوان وزیرپیشنهادی ارشاد به مجلس معرفی نشد اما قرار بود با تاسیس معاونت ارتباطات و رسانه ای رییس جمهور، تغییر در ایرنا را کلید بزند که به علت عدم تصویب تشکیلات آن، این مهم به تعویق افتاده است.

با این حال پرونده ها و گزارش های مستندی که درمورد عملکرد ایرنا در چهار سال اخیر تهیه شده و دروزارت ارشاد وجود دارند، کافی بوده است تا عباس صالحی وزیر ارشاد نه تنها مجاب بلکه کاملا مصمم به تغییر محمد خدادی شود.

تغییری که تا چند روز دیگرمحقق می شود تا با رفتن خدادی و کسانی که مصادر اصلی امور ایرنا را در دست داشتند که یا بازنشسته و بی انگیزده بودند و یا در زمان حیات کاری خود افراد چندان قابل و حرفه ای هم نبودند، روحیه و هوای تازه و گرم و اشتیاق آوری به این قدیمی ترین رسانه خبری ایران تزریق شود تا شاید جایگاه از دست رفته اش را بازیابد.

 شاید به این خاطر باشد که رفت و آمدهای خدادی به محل کار مرتضی بانک دبیر شورایعالی مناطق آزاد زیاد شده است؛ برای جایابی آینده. در حالی که همسر یکی از مقامات ارشد دفتر رییس جمهور اخیرا در اظهاراتی، تلاش خدادی را برای بقا بی فایده خوانده و علت آن را مصر و مصصم بودن وزیرکنونی ارشاد ذکر کرده بود.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.