توییت مهم اولیانوف درباره توافق ایران و عربستان

اولیانوف در صفحه توئیتر خود نوشت: «ارتقای روابط بین ایران و عربستان سعودی، دارای اهمیت راهبردی برای منطقه [غرب آسیا] و فراتر از آن است».

پرسش: میخائیل اولیانوف در پیام توییتری از توافق ایران و عربستان سعودی برای احیای روابط استقبال کرد.

«میخائیل اولیانوف» نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین بامداد دوشنبه از توافق جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی برای احیای روابط دیپلماتیک استقبال کرد.

اولیانوف در صفحه توئیتر خود نوشت: «ارتقای روابط بین ایران و عربستان سعودی، دارای اهمیت راهبردی برای منطقه [غرب آسیا] و فراتر از آن است».

«علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی از روز دوشنبه ۱۵ اسفندماه در شهر پکن با هدف پیگیری توافقات سفر رئیس جمهور، مذاکرات فشرده‌ای را به منظور حل‌ و فصل نهایی موضوعات فیمابین ایران و عربستان سعودی با همتای سعودی خود آغاز کرد.

در پایان این مذاکرات روز  ۱۹ اسفندماه ۱۴۰۱، بیانیه سه‌جانبه‌ای در پکن با امضای «علی شمخانی» نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی، «مساعد بن‌محمد العیبان» وزیر مشاور و عضو شورای وزیران و مشاور امنیت ملی عربستان سعودی و «وانگ یی» عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست و رئیس دفتر کمیسیون مرکزی امور خارجی حزب و عضو شورای دولتی جمهوری خلق چین صادر شد.

در این توافق آمده است که روابط تهران و ریاض و بازگشایی متقابل سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های آن‌ها حداکثر طی دو ماه آینده صورت خواهد گرفت.

بامداد امروز همچنین «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با بیان اینکه عادی‌سازی روابط ایران و عربستان سعودی خبر خوبی است، گفت احیای روابط تهران و ریاض به ثبات منطقه کمک می‌کند.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.