سقوط صخره برروی خانه ای دراهواز با2کشته

پرسش: مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: سقوط صخره بر روی منزل مسکونی در منطقه حاشیه نشین منبع آب اهواز صبح یکشنبه موجب مرگ 2 نفر و مصدوم شدن چهار نفر دیگر شد.

پرسش: مدیرکل مدیریت بحران خوزستان گفت: سقوط صخره بر روی منزل مسکونی در منطقه حاشیه نشین منبع آب اهواز صبح یکشنبه موجب مرگ 2 نفر و مصدوم شدن چهار نفر دیگر شد.

 

کیامرث حاجی زاده در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در این حادثه که حدود ساعت 6:45 دقیقه روز یکشنبه رخ داد صخره ای بر روی منازل مسکونی در منطقه منبع آب اهواز سقوط کرد که موجب تخریب کامل 2 واحد مسکونی، و آسیب رسیدن به یک واحد دیگر شد. 
وی با بیان اینکه جانباختگان 2 کودک چهار و پنج ساله هستند اظهارکرد: در این حادثه چهار نفر نیز زنده از زیر آوار خارج شدند. 
وی گفت: مصدومان این حادثه برای مداوا به مراکز درمانی منتقل شدند. 
آواربرداری با استفاده از ماشین آلات مربوطه در لحظه مخابره خبر در حال انجام است. 
کوی منبع آب از نخستین هسته های حاشیه‌نشینی در اهواز ،در حوزه استحفاظی منطقه 7 شهرداری و در شرق این هواز واقع است. این منطقه در سال 1388 دارای وسعتی بیش از 750 هزار مترمربع و جمعیتی حدود 22 هزار نفر با یکهزار و 170 خانوار بود.
ساخت‌وساز غیر مجاز، نداشتن پروانه ساخت و سند قانونی، نارسایی خدمات شهری، آلودگی زیست‌محیطی، بیکاری، اشتغال کاذب و ... از مشکلات این منطقه حاشیه نشین اهواز است. 
این منطقه در سال 1356 که در آن زمان کوه بود به دستور شهردار وقت اهواز، تسطیح و به نمایندگی تعاونی مسکن به کارگران شهرداری واگذار شد. بعدها دیگر ساکنان که بیشترشان مهاجران بودند به صورت بی‌ضابطه و غیررسمی به تسطیح کوه پرداختند و خانه‌هایشان را در آنجا بنا کردند. 
در سال های گذشته تاکنون چند حادثه سقوط صخره بر روی منازل مسکونی این منطقه رخ داده که منجر به کشته و مصدوم شدن تعدادی از شهروندان شده است.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.