جمهوری اسلامی: آقایان نماینده! اغتشاشگر هم جزئی از همین ملت است/ دربرابر او هم مسئولید

حتی اغتشاشگر که رفتارش صد درصد غلط است هم جزئی از همین ملت است. شما در برابرش مسئولید. رسیدگی به جرایمش بر عهده دستگاه قضاست اما شما دربرابر او هم مسئولید.

پرسش: روزنامه جمهوری اسلامی از عملکرد نمایندگان مجلس در مواجهه با اعتراضات انتقاد کرد و خطاب به آنان گفت: حتی اغتشاشگر هم جزئی از ملت است و شما در برابرش مسئول هستید. مانع گفتگو نشوید.

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:« با صدای بلند اعلام می‌کنم که قطعا من با همه افراد منتقد و معترض نشست برگزار کرده و صحبت می‌کنم و به مطالب آنها گوش می‌دهم و نقطه ‌نظرات خود را نیز بیان‌ می‌کنم.» این را رئیس قوه قضائیه می‌گوید آن هم در برابرِ انتقادِ کسانی که خود باید پرچمدار گفتگو باشند. خود را نماینده همه مردم می‌دانند. طبق قانون هم چنین شانی دارند. اصل 84 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تصریح می‌کند «هر نماینده در برابر تمام ملت مسئول است و حق دارد در همه مسائل داخلی و خارجی کشور اظهار نظر نماید.» اصلا این که در برابر قاضی‌القضات می‌نشینند و حرف می‌زنند، ناظر به همین اصل است والا تفکیک قوا، حوزه‌ها را جدا کرده است. با توجه به همین اصل است که باید پرسید شما که بخش دوم این اصل را به رفتار درمی‌آورید چرا در برابر بخش اول آن، ساکتید؟

این اصل قانون اساسی شما را در برابر همه ملت مسئول می‌داند. تقسیم بندی هم نکرده است. معترض حتی اگر حرفش درست نباشد هم از ملت است. حتی اغتشاشگر که رفتارش صد درصد غلط است هم جزئی از همین ملت است. شما در برابرش مسئولید. رسیدگی به جرایمش بر عهده دستگاه قضاست اما شما دربرابر او هم مسئولید. توقع هم این است که وفق مسئولیت خویش، عمل کنید نه این که برای کسی که هوشمندانه و انقلابی رفتار و با همه صحبت می‌کند، مانع ایجاد کنید. هم صدا شوید با رئیس دستگاه قضا که این آتش افروخته، فقط به زلال احترام و گفتگو فرو می‌نشیند. 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.