دیدار رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران با بشار اسد

پرسش:سرلشکر باقری که از دو روز پیش به سوریه سفر کرده، در دیدار با بشار اسد رییس جمهور این کشور  پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب را به او داده و بر راهبرد مشترک با سوریه در آینده تاکید کرده است. هم‌زمان از سفر یک مقام عربستان سعودی به رقه گزارش شده است.

پرسش:سرلشکر باقری که از دو روز پیش به سوریه سفر کرده، در دیدار با بشار اسد رییس جمهور این کشور  پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب را به او داده و بر "راهبرد مشترک" با سوریه در آینده تاکید کرده است. هم‌زمان از سفر یک مقام عربستان سعودی به رقه گزارش شده است.

سرلشکر محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، روز پنجشنبه در دمشق پایتخت سوریه با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، دیدار کرد.

باقری در این دیدار پیام کتبی رهبر انقلاب را به بشار اسد داد و گفت: «هدف از این سفر ارائه راهبرد مشترک درباره ادامه همکاری‌ها و هماهنگی‌ها در سطح نظامی در مرحله پس از موفقیت‌های بزرگ است که در زمینه نابودی داعش به دست آمد.»

 

 

Mohammad Bagheri Bashar Assad Iran Syrien (Mehr)

 

این مقام نظامی ایران از روز سه‌شنبه به سوریه رفته و روز چهارشنبه ۲۶ مهر نیز با سپهبد علی عبدالله ایوب، رئیس ستاد کل ارتش سوریه، دیدار کرد. وی در این دیدار گفت: «پذیرفتنی نیست، رژیم صهیونیستی هروقت بخواهد از طریق هوایی و زمینی به خاک و آسمان سوریه تجاوز کند.»

رسانه‌های جمعی ایران ضمن انتشار خبر دیدار رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران با بشار اسد نوشته‌اند که رئیس جمهور سوریه نیز متقابلا از کمک‌های "همه‌جانبه" ایران تشکر کرده است.

هم‌زمان خبرگزاری عکاظ، وابسته به عربستان سعودی، به نقل از منابعی که نام آن‌ها را نیاورده، از دیدار یکی از مقا‌م‌های بلندپایه این کشور از شهر رقه گزارش داده است.

به گفته این خبرگزاری ثامر السبهان وزیر مشاورعربستان در امور کشورهای عربی حوزه خلیج فارس گفته است که کشورش می‌تواند در بازسازی رقه نقش مهمی ایفا کند.

در این گزارش تصویری سبهان با برت مک‌گروک نماینده آمریکا در ائتلاف بین‌المللی ضدداعش دیده می‌شود.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.