حمله تند دکتر مهدوی به نماینده تهران که معترضان را نجس خواند

ما صدها سال بود که شما را به درستی نشناخته بودیم ولی همین زبانتان کمک کرد تا از ورای عبا و عمامه شخصیت واقعی شما را بشناسیم 

پرسش: در پی اظهارات متکبرانه و غیراخلاقی سیدمحمود نبویان روحانی نماینده مجلس وابسته به جبهه پایداری، که معترضان را نجس خوانده بود، دکتر ناصر مهدوی استاد دانشگاه در یادداشتی با خطاب خواندن وی با عنوان «سلام جناب نبویان ؛ نماینده غاصب شهر تهران » به این اظهارات واکنش تندی نشان داد.

سلام جناب نبویان ؛ نماینده غاصب شهر تهران 

ناصر مهدوی 
صبح که با گشودن چشم ؛ توجهم به کلمات  فاخر جنابعالی افتاد؛ باور کنید خنده بر چهره‌ام ظاهر شد و راستش کمی در فکر فرو رفتم ؛ زیرا از خشم و عصبانیت شما دریافتم که گویا پیام معترضان به گوشتان رسیده و آرامش جنابعالی را کاملا بر هم زده؛  به نظر می رسد روحانیونی از جنس شما که با اسب قدرت می‌تازید همواره از زندگی منطقی دور بوده‌اید؛ بنابر این طبیعی است که حریفان را بجای نقدو نصیحت ؛ آماج تهمت و فحاشی قرار دهید و با حمله یک طرفه به انسان‌های بی‌دفاع احساس آرامش کنید .

اما چون معلمی هستم مشغول تلاش‌های فرهنگی،خواستم روایتی زیبا از مولا علی( ع) را خدمتتان تقدیم کنم تا نوش جان فرمایید  

امام می‌فرماید : تکلموا ؛ تعرفوا؛ فان المرء مخبوع تحت لسانه  
حرف بزنید و دهان بگشاید تا معلوم شود بر باطن پوشیده تان چه می گذرد، زیرا انسان‌ها پشت زبان خود پنهان هستند 

جناب نبویان ؛ این زبان عجب موجود حیله‌گری است ؛؛ آدمی می پندارد وقتی دهانش را باز می کند و چون تیری زهرآگین با زشت‌ترین کلمات ؛؛ دیگران را هدف می‌گیرد؛ لابد به پیروزی رسیده و حریف را زمین کوبیده است ۰ 
در حالیکه؛ به فرموده امام؛ کلمات آغشته به فحش و ناسزا فقط باطن خراب و تاریک گوینده را بر ملا می‌کند و او را نزد مردم بیشتر و بیشتر معرفی می کند. 

به عبارتی دیگر ؛ وقتی میلیون‌ها انسان مظلوم را نجس معرفی کردید ؛ به جانتان قسم همه شما را دعا کردیم که چقدر صادقانه خود و درون تاریکتان را  معرفی فرمودید .

ما صدها سال بود که شما را به درستی نشناخته بودیم ولی همین زبانتان کمک کرد تا از ورای عبا و عمامه شخصیت واقعی شما را بشناسیم . 

عجیب است جناب نبویان؛ حق دارید مردم ستم دیده را نجس خطاب کنید زیرا این روزها آنقدر خود را بد و زشت معرفی کرده‌اید که مردم حاضر نیستند حتی برای کفن و دفن مرده‌هایشان نیز از شما دعوت بعمل آورند و حرف‌هایتان را بشنوند.

آنقدر حرف‌های پوچ و مفت و بی‌محتوا زدید که مرده‌ها هم با حضور شما احساس نا آرامی می کنند ۰ 

به فرموده مولانا؛؛

خرده گیرد در زبان بر بایزید 
ننگ دارد از درون او یزید

در پایان برای شرح بیشتر فرمایش مولا علی ( ع) ؛ دوبیت از مثنوی تقدیم می گردد 

ای زبان هم درد بی درمان تویی 
ای زبان هم گنج بی پایان  تویی 

ظالم آن قومی که چشمان دوختند 
عالمی را زین سخن‌ها سوختند 

ما چه موفق شویم چه نشویم ؛ چه همچنان در زندان زندگی نکبت باری که بر ما تحمیل کرده‌اید اسیر باشیم  و چه طعم آزادی را بچشیم ؛؛؛؛ 

مهم این است که جماعتی همچون شما را خوب شناختیم خیلی خوب ؛؛ و از این بابت از خدای کریم و زبان پرخاشگر همه شما 
سپاسگزاریم

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.