اعتراض عباس عبدی و احمد زیدآبادی به بازداشت یک پژوهشگر

درخواست می‌کنم که آقای مدنی را هر چه سریعتر آزاد کنید و بار دیگر مادر سالخورده و همسر و دختران جوانش را در پشت در و دیوارهای زندان آواره و اسیر نکنید.

پرسش: عباس عبدی و احمد زیدآبادی تحلیلگران اجتماعی و سیاسی به بازداشت سعید مدنی پژوهشگر اجتماعی که به اتهام امنیتی بازداشت شده ، اعتراض کردند.

 

عباس عبدی در این بازه نوشت:

خبر تاسف‌بار و نشانه ناخوشایندی بود. سعید مدنی بازداشت شد. بصورت غیر رسمی اتهامی هم زدند.
▪️«ملاقات با عناصر مشکوک بیگانه و انتقال منویات و خطوط عملیاتی آنها به برخی عناصر سابقه دار داخلی کشور.» ▪️

نمی‌دانم این اتهام اعتبار رسمی دارد یا موقتی منتشر شده است. ولی هر کس از جمله بنده که آقای مدنی را می‌شناسد متوجه واهی بودن آن می‌شود. در اینجا قصد داوری ندارم. فقط اعلام کنید که آیا این اتهام و موارد مشابه را علنی رسیدگی می‌کنید یا باز هم در پشت درهای بسته رسیدگی خواهد شد که در حقیقت همین نحوه رسیدگی نشان از نادرستی اتهام است. 

چون اگر علنی رسیدگی شود و چنین اتهامی علیه فعالان مدنی یا سیاسی داخل کشور وارد و حقیقت داشته باشد در این صورت حتی نیازی به زندان کردن هم ندارد چون دوستانشان آنان را تخطئه خواهند کرد. 

بنابر این اگر آمادگی رسیدگی علنی دارید که هیچ ولی اگر ندارید که گمان می‌کنیم ندارید، به سرعت آزاد کنید.

این اتهام به برخی افراد مطلقا نمی‌چسبد چون به درستی سطح درک و شعور خود را از بالاتر از آن می‌دانند که مصرف کننده نظرات دیگران باشند آن هم دیگرانی از خارج کشور!

 

همچنین احمد زیدآبادی نوشت:

 

روزهای سیاه را تکرار نکنید


بازداشت دکتر سعید مدنی با طرح اتهام‌های امنیتی یادآور بازداشت جمعی از کنشگران ملی - مذهبی در اسفند سال 79 در منزل زنده‌یاد محمد بسته نگار است که همگی به اتهام تلاش برای "براندازی" به بازداشتگاه مخفی موسوم به 59 منتقل شدند.
خاطرات تلخ آن روزها هنوز در کام بازداشتی‌ها و خانواده‌هایشان زنده است، آن روزهای سیاه را تکرار نکنید.
سعید مدنی یک پژوهشگر منفرد اجتماعی است که در زمینه‌های مورد علاقۀ خود تحقیق می‌کند. او صاحب کدام تشکیلات سیاسی است که بخواهد اتهاماتی از آن نوع که در خبرگزاری مهر علیه‌اش ردیف شده است، عملی کند؟
این نوع بازداشت‌ها به حس بسیار ناگواری در بین خانواده و دوستان و دوستداران امثال سعید مدنی دامن می‌زند و در دایره‌ای چنان وسیع منتشر می‌شود که عملاً دردسرهای تازه‌ای در این شرایط واویلا پدید می‌آورد که هیچ طرفی از آن بهره‌ای نخواهد برد.
پس درخواست می‌کنم که آقای مدنی را هر چه سریعتر آزاد کنید و بار دیگر مادر سالخورده و همسر و دختران جوانش را در پشت در و دیوارهای زندان آواره و اسیر نکنید.
 

 

####
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.