نتایج اولیه انتخابات عراق تغییر کرد

 قاضی «عدنان جلیل» رئیس  کمیسیون انتخابات عراق بامداد امروز بدون اشاره به تعداد کرسی‌ها اعلام کرد که آرای بیش از 8000 حوزه انتخابی (در همه استان‌های عراق) به صورت دستی شمارش شده است.

پرسش: پس از شمارش دستی صندوق آرای انتخابات پارلمانی عراق در حوزه‌های انتخابی همه استان‌های عراق (بیش از ۸۰۰۰ حوزه انتخابی در سراسر کشور)، تغییراتی کلی در نتایج اولیه انتخابات حاصل شده است.

 

با این تغییرات کلی که بامداد چهارشنبه در وبسایت کمیسیون انتخابات عراق منتشر شده و رسانه‌های عراقی به جزئیات آن اشاره کرده‌اند، تعداد کرسی‌‎های ائتلاف «الفتح» (به ریاست هادی العامری) به ۱۸ و «دولة القانون» (به ریاست نوری المالکی) به ۳۸ افزایش یافته است.

در همین رابطه، «بغداد الیوم» گزارش داد که تعداد کرسی‌های «دولة القانون» از 34 به 39، «الفتح» از 14 به 19، «امتداد» از 9 به 12 و «الحکمة» از 2 به 3 کرسی افزایش یافته است.

 

در ادامه گزارش این رسانه عراقی آمده که تعداد کرسی‌های ائتلاف صدر (به ریاست سید مقتدی صدر) با 3 کرسی کمتر، از 73  به 70 کرسی تنزل پیدا کرده است.

کشور عراق ,

برخی دیگر از رسانه‌های عراقی نیز این نتایج جدید انتخابات را با ذکر جزئیات و با اشاره به تعداد کرسی‌های به دست آمده برای هر یک از ائتلاف‌های نامبرده (همزمان با انتشار نتایج کلی انتخابات در وبسایت کمیسیون انتخابات عراق) منتشر کرده‌اند.

کمیسیون انتخابات عراق بامداد چهارشنبه نتایج جدیدی را در وبسایت خود به صورت کلی و بدون اشاره به تعداد کرسی‌های بدست آمده هر یک از این ائتلاف‌ها منتشر کرد.

کشور عراق ,

 قاضی «عدنان جلیل» رئیس  کمیسیون انتخابات عراق بامداد امروز بدون اشاره به تعداد کرسی‌ها اعلام کرد که آرای بیش از 8000 حوزه انتخابی (در همه استان‌های عراق) به صورت دستی شمارش شده است.

پس از این اظهارات عدنان جلیل، وبسایت کمیسیون انتخابات نتایج اولیه جدید را بدون جزئیات و به صورت کلی منتشر کرد و همزمان برخی رسانه‌های عراقی با ذکر جزئیات بیشتر نتایج، تعداد کرسی‌های به دست آمده برای هر یک از ائتلاف‌ها را مشخص کرده‌اند.

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.