دفاع علنی و بی رودربایستی نماینده مجلس از طالبان

درهمین حال گزارش شده؛ نق زدن‌های طالبان علیه جمهوری اسلامی ایران نیز شروع شده است.

پرسش:محمد پاکمهر، نماینده بجنورد در مجلس با دفاع از طالبان گفت: مردم افغانستان طالبان را قبول دارند و حکومت‌شان خواست خود مردم افغانستان است و این یک موضوع داخلی است.

او افزود طالبان داعش نیست و با طالبان گذشته فرق دارد؛ آنها تغییر رویه داده‌اند و به زنان احترام می‌گذارند. این نماینده مجلس ادعا کرد طالبان کشتار را در دستور کار ندارند و رفتارشان با مردم معقول است. این نماینده مجلس در شرایطی مدعی تغییر رویه گروه تروریستی طالبان شده که تصاویر اعمال خشونت و اخبار کشتار این گروه تروریستی در مناطق مختلف افغانستان به‌ویژه در یکماه گذشته پیاپی در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. ضمناً برخلاف گفته این نماینده مجلس، علاوه بر اقوام تاجیک، ازبک و هزاره که طالبان را قبول ندارند، حتی 80 درصد پشتون‌ها نیز با گروه تروریستی طالبان که از قوم پشتون هستند مخالفند.

درهمین حال گزارش شده؛ نق زدن‌های طالبان علیه جمهوری اسلامی ایران نیز شروع شده است.

ذکرالله هاشمی، از فعالان سیاسی گروه تروریستی طالبان در گفتگو با تلویزیون طلوع افغانستان در پاسخ به چرایی انتخاب نکردن وزیر شیعه و مقایسه این حکومت با جمهوری اسلامی ایران گفت: در 40 سال گذشته حتی یک سنی در ایران به وزارت نرسیده است. با این حال طالبان جایی نگفته که پستی به شیعیان نمی‌دهیم.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.