دیداری با محوریت سوریه؛

ظریف با پوتین دیدار کرد + عکس

پرسش:وزیر خارجه کشورمان که به روسیه سفر کرده است، با رئیس‌جمهوری این کشور دیدار کرد.

پرسش:وزیر خارجه کشورمان که به روسیه سفر کرده است، با رئیس‌جمهوری این کشور دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایلنا به روسیه، محمدجواد ظریف که به منظور دیدار با مقام‌های روسیه و رایزنی درباره روابط دوجانبه و تحولات منطقه‌ای به این کشور سفر کرده است، با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری این کشور دیدار کرد.

بررسی جدیدترین تحولات سوریه و همچنین نشست آستانه مهمترین محور این سفر است.

ششمین دور نشست آستانه فردا- پنجشنبه- در پایتخت قزاقستان برگزار خواهد شد.

 

378ced99-a72e-415c-a226-6b42c7c56a64

7aa388dd-e7cf-4961-bdbf-1029ee99d040

 

ظریف در جمع خبرنگاران:

 

وزیر امور خارجه تاکید کرد:‌ من احساس کردم آقای پوتین علاقه‌مند به گسترش روابط است و روابط موجود می‌تواند پیشرفت‌های بیشتری داشته باشد.

محمدجواد ظریف در جمع خبرنگاران درخصوص رایزنی‌های صورت گرفته در دیدار با رئیس جمهور روسیه گفت: همانطور که همکار عزیزم، آقای لاوروف گفت ملاقات محتوایی و خوبی با آقای پوتین، رئیس جمهور فدارسیون روسیه داشتیم.

وی با اشاره به موضوعات رایزنی در آن دیدار اظهار داشت: در آن دیدار درخصوص موضوعات مختلف مورد علاقه طرفین گفت‌وگوهای جدی صورت گرفت. درخصوص مسائل دوجانبه، گسترش روابط، ادامه حوزه‌ همکاری‌های مختلفی که میان دو کشور وجود دارد، صحبت کردیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی افزود:‌ در این دیدار مسائلی از حوزه نظامی تا انرژی هسته‌ای صحبت شد. همکاری در حوزه حمل و نقل، پروژه راه آهن، پروژه نیروگاه‌های حرارتی و همکاری در حوزه انرژی از جمله موضوعات مورد علاقه دوطرف است و من احساس کردم آقای پوتین علاقه‌مند به گسترش روابط است و روابط موجود می‌تواند پیشرفت‌های بیشتری داشته باشد.

 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.