بازتاب پیروزی ایران در سایت AFC-بازتاب پیروزی قاطع تیم ملی در رسانه‌های عراقی

علی نوری خبرنگار معروف عراقی نیز این باخت را ذلت بار توصیف کرد. او در صفحه توئیتر خود نوشت: شکست ذلت بار و تلخی  را مقابل ایران متحمل شدیم که در 49 سال گذشته چنین شکستی را مقابل این رقیب قدرتمند نداشتیم. تیم ملی کشورم را تا الان این طور ضعیف ندیده بودم. در این بازی، بازیکنان تنها نام و تاریخ عراق را یدک می کشیدند.

پرسش: وب سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا با تمجید از بازی خوب تیم ملی ایران برابر عراق، نوشت که شاگردان اسکوچیچ موقعیت خود را در صدر جدول تثبیت کردند.

وب سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا با بررسی دیدار ایران و عراق نوشت که این پیروزی، شاگردان ادووکات را تحت تأثیر قرار داده است. سایت AFC در این خصوص نوشت: ایران با پیروزی 3 بر صفر مقابل عراق در بازی دوم مرحله مقدماتی جام جهانی در منطقه آسیا راهی صدر جدول گروه A شد تا رکورد 100 درصد پیروزی خود را حفظ کند.


ایران با پیروزی در بازی نخست، به دنبال تثبیت موقعیت خود در صدر جدول گروه A بود که با غلبه بر عراق راهی تعطیلات بازی های بین المللی بعدی می شد. چیزی که در نتیجه و عملکرد به طور کامل به آن دست یافت.


تنها سه دقیقه بعد از آغاز بازی، تیم ملی به لطف ضربه سر قدرتمند علیرضا جهانبخش دروازه حریف را باز کرد، در حالیکه ارسال فوق العاده مهدی طارمی از جناح چپ برای این گل حیاتی بود. زیرا فهد طالب دروازه بان قهرمان سه دوره جام ملت های آسیا، دست خود را به توپ رساند اما به اشتباه آن را وارد دروازه اش کرد.


طارمی چند دقیقه بعد بار دیگر ضربه سنگینی را به سمت دروازه حریف زد. او پس از یک کنترل روی یک کار تمرین شده، با ضربه ای فنی توپ را به گوشه دروازه فرستاد. اما با وجود شلوغی محوطه جریمه، فهد طالب موقعیت مناسبی برای مهار این تهدید داشت.

 

 


در میانه نیمه اول، سردار آزمون فرصتی شبیه به موقعیت جهانبخش را در دهانه دروازه از دست داد. ارسالی که از سمت راست توسط صادق محرمی انجام شد و مهاجم زنیت سن پترزبورگ با ضربه ای سر توپ را به سمت دروازه فرستاد اما توپ با فاصله کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.


به نظر می رسید شیرهای بین النهرین دو دقیقه بعد از آغاز نیمه دوم توسط مهند علی تعویضی به گل تساوی رسیدند، اما VAR آن را آفساید اعلام کرد. مهند علی در دهانه دروازه پس از اثرگذاری ایمن حسین توپ را در شرایط آفساید به گل تبدیل کرد.


تیم ملی در 20 دقیقه پایانی جلو افتاد. وقتی آزمون در سمت چپ قرار گرفت و توپ را پیش برد و آن را به پشت محوطه جریمه ارسال کرد، جایی که طارمی مهاجم ایران با وجود مزاحمت دو مدافع و قبل از سر خوردن، توپ را به طور ماهرانه ای کنترل کرد و آن را از بین پای طالب وارد دروازه کرد.


علی قلی زاده بازیکن تعویضی ایرانی در کمتر از یک دقیقه مانده به پایان وقت عادی، پس از دریافت پاس کریم انصاری فرد دیگر بازیکن تعویضی، با تسلط راحت توپ در محوطه شش قدم و تقریبا بدون هیچ مزاحمتی وارد دروازه و نتیجه بازی را به 3 بر صفر تغییر داد.


ایران در دور بعدی این رقابت ها در ماه اکتبر به مصاف امارات و کره جنوبی می رود. در حالیکه عراق در رتبه ششم ایستاده و باید در بازی های بعدی به مصاف لبنان و امارات برود.

 

بازتاب پیروزی قاطع تیم ملی در رسانه‌های عراقی

پیروزی پر گل و تحسین برانگیز تیم ملی ایران مقابل عراق، در رسانه های این کشور بازتاب فراوانی داشت.

تیم ملی ایران شب گذشته با ارائه یک بازی حساب شده و منظم، موفق شد تیم ملی عراق را با نتیجه 3 بر صفر شکست دهد. پیروزی پر گل و قاطعی که در 50 سال گذشته بی سابقه بوده است. شکست ناباورانه عراقی ها، باعث خشم و عصبانیت هواداران فوتبال و رسانه های این کشور شد.


پس از اینکه عراقی ها در گام نخست موفق شدند کره جنوبی را در سئول با نتیجه بدون گل متوقف کنند، هواداران و رسانه های این کشور امید زیادی داشتند تا موفق شوند انتقام شکست دور قبل از مرحله مقدماتی را از ایران بگیرند اما نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه شاگردان اسکوچیچ یکی از قاطعانه ترین پیروزی های ایران مقابل این حریف سنتی را رقم زدند. بردی که در رسانه های عراق بازتاب زیادی داشت.


وب سایت شفق نیوز با تیتر "عراق در مقدماتی آسیا متحمل شکست سنگینی از ایران شد" نوشت: نیمه اول با برتری تیم ایران و با یک گل به پایان رسید. تک گل ایران در دقیقه دوم توسط جهانبخش به ثمر رسید و تیم ایران کنترل کاملی بر روند نیمه اول داشت. در سمت مقابل، بازیکنان تیم عراق در این نیمه روی به دفاع آورده و عقب نشینی کردند. در نیمه دوم، عملکرد تیم عراق پس از ایجاد چندین تغییر و تقویت خط حمله با حضور مهند علی بهبود یافت و با وجود فشارها و فرصت هایی که بازیکنان ما برای مدت کوتاهی داشتند، نتوانستند گل مساوی را به ثمر برسانند.  پس از بازگشت کنترل بازی به دست ایران، آنها در دقیقه 71 روی یک ضدحمله و به دلیل ضعف پوشش دفاعی، توسط مهدی طارمی دومین گل خود را به ثمر رساندند و قبل از پایان این دیدار تیم ایران گل سوم را توسط علی قلی زاده وارد دروازه عراق کرد.


روزنامه بغداد الیوم نیز با تیتر "تیم ملی عراق مقابل همتای ایرانی خود شکست خورد" نوشت: تیم ملی کشورمان دومین بازی خود را عصر سه شنبه در مرحله مقدماتی جام جهانی مقابل ایران واگذار کرد. این دیدار با یک گل غافلگیر کننده و سریع برای تیم ایران و توسط علیرضا جهانبخش در دقیقه سوم نیمه اول، آغاز شد. در نیمه دوم، با وجود تغییرات هجومی دیک ادووکات مربی هلندی، ایران دو گل دیگر به عراق زد. مهدی طارمی مهاجم پورتو در دقیقه 69 روی ضدحمله گل دوم را به ثمر رساند.علی قلی زاده بازیکن تعویضی نیز گل سوم را به ثمر رساند و این بازی با شکست شیرهای بیم النهرین مقابل تیم ایران به پایان رسید.


وب سایت الفرات نیوز نیز با خبر شکست عراق برابر ایران نوشت: تیم ایران همتای عراقی خود را با یک گل سریع و تنها دو دقیقه پس از آغاز بازی غافلگیر کرد. چرا که مهدی طارمی از توپ دریافتی خود در شرایطی که هیچ بازیکن عراقی برای او مزاحمتی ایجاد نکرده بود، استفاده کرد تا با یک سانتر خوب، علیرضا جهانبخش توپ را وارد دروازه فهد طالب کند. تیم عراق سازماندهی دفاعی را که در بازی با کره جنوبی اجرا کرده بود، حفظ نکرد و در ادامه تحت تأثیر مصدومیت بشار رسن قرار گرفت که در میانه نیمه اول زمین بازی را ترک کرد و مربی تیم ملی، جاستین میرام را به عنوان جانشین او انتخاب کرد.


در ابتدای نیمه دوم، تیم عراق با ضربه سر مهند علی گلی را به ثمر رساند که پس از تأیید VAR مشخص شد گل در شرایط آفساید به ثمر رسیده است. با وجود تلاش مربی برای تغییر روند بازی با ورود مهند علی و فرانس پتروس به جای امیر العامری و شیرکو کریم، عملکرد تیم عراق بهبود پیدا نکرد. با برتری تیم ایران در ادامه بازی، این مهدی طارمی بود که توپ را بین چهار مدافع دریافت کرد و در دقیقه 69 گل دوم را به ثمر رساند. تلاش های ادووکات برای احیای تیم با تعویض محمد قاسم و علاء عبدالزهرا به جای همام طارق و صفا هادی به نتیجه نرسید و هرج و مرج در خطوط دفاعی تیم بدون خلق هیچ گونه تهدیدی به روی دروازه ایران ادامه یافت تا اینکه آنها در دقیقه 90 به گل سوم خود دست یافتند.


علی نوری خبرنگار معروف عراقی نیز این باخت را ذلت بار توصیف کرد. او در صفحه توئیتر خود نوشت: شکست ذلت بار و تلخی  را مقابل ایران متحمل شدیم که در 49 سال گذشته چنین شکستی را مقابل این رقیب قدرتمند نداشتیم. تیم ملی کشورم را تا الان این طور ضعیف ندیده بودم. در این بازی، بازیکنان تنها نام و تاریخ عراق را یدک می کشیدند.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.