دستگیری «یکی از سازمان‌دهندگان عملیاتی داعش» در حومه کرج

پرسش:فرمانده سپاه پاسداران شهرستان شهریار کرج روز چهارشنبه ۲۲ شهریور از دستگیری یکی از اعضای گروه حکومت اسلامی (داعش) در حومه کرج خبر داد و افزود که وی یکی از سازمان‌دهندگان عملیات‌های انتحاری داعش است.

پرسش:فرمانده سپاه پاسداران شهرستان شهریار کرج روز چهارشنبه ۲۲ شهریور از دستگیری یکی از اعضای گروه حکومت اسلامی (داعش) در حومه کرج خبر داد و افزود که وی یکی از سازمان‌دهندگان عملیات‌های انتحاری داعش است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ امین یامینی در این باره اضافه کرد که فرد دستگیرشده «تاکنون اعترافات قابل توجهی داشته و درصدد بوده ۳۰۰ تروریست را جهت انجام عملیات انتحاری در ایام سوگواری محرم سازماندهی کند.»

به گفته فرمانده سپاه شهرستان شهریار، این فرد «عضو شاخه اجناد الشام داعش» است و «در مسیر ارتباطی که وارد ایران شده بود، شب را در دولت‌آباد شهرری اسکان یافته بود» و در منطقه «اندیشه» دستگیر شده‌است.

فرمانده سپاه شهرستان شهریار گروه اجناد الشام را از شاخه‌های داعش عنوان کرده است در حالی که این گروه زیرمجموعه‌ای از جیش‌الفتح به‌شمار می‌آید.

امین یامینی در ادامه با اشاره به تجهیز این عضو داعش به تلفن ماهواره‌ای عنوان کرد: «اطلاعات بسیار مهمی از گوشی وی استخراج شده» و در حال حاضر نیز افراد سازمان اطلاعات سپاه در حال بازجویی از او هستند.

این فرمانده سپاه در مورد نحوه دستگیر او نیز گفت که با تلفن همراه این عضو داعش ارتباط برقرار شده بود و مأموران امنیتی و اطلاعاتی «در قالب و پوشش نیروهای مرتبط با داعش، به هماهنگی قرار ملاقاتی با وی در منطقه اندیشه شهرستان شهریار مبادرت می‌ورزند.»

مقام‌های امنیتی و قضایی کشور پس از حملات روز ۱۷ خرداد به مجلس شورای اسلامی و مرقد امام راحل(ره)، تاکنون از دستگیری ده‌ها تن از افراد وابسته به گروه داعش در مناطق مختلف ایران خبر داده‌اند.

در این دوحمله که ساعاتی بعد داعش مسئولیت آنها را بر عهده گرفت. ۱۷ تن کشته و بیش از ۵۰ تن نیز زخمی شدند.

پس از آن، علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قوه مقننه از تهیه طرح «افزایش تهمیدات امنیتی» برای این نهاد خبر داد و گفت که در این طرح «جایگاه ویژه‌ای» نیز برای تجمع مردم در نظر گرفته خواهد شد.

سپاه پاسداران همچنین روز ۲۸ خرداد اعلام کرد که به تلافی حملات تهران یکی از مراکز داعش در دیرالزور سوریه را هدف موشک‌های خود قرار داده‌است.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.