اسدبیگی باهشدار نسبت به انتشار فیلم‌های"نهنگ آبی" عنوان کرد؛

تاکنون خودکشی ناشی از بازی "نهنگ آبی" در کشور گزارش نشده است

پرسش:رئیس مرکز فوریت‌های اجتماعی بهزیستی کشور نسبت به انتشار فیلم های نهنگ آبی در فضای مجازی و خودکشی نوجوانان هشدار داد و گفت: هیچگونه موردی از خودکشی در ارتباط با این بازی در کشور گزارش نشده است.

پرسش:رئیس مرکز فوریت‌های اجتماعی بهزیستی کشور نسبت به انتشار فیلم های "نهنگ آبی" در فضای مجازی و خودکشی نوجوانان هشدار داد و گفت: هیچگونه موردی از خودکشی در ارتباط با این بازی در کشور گزارش نشده است.

به گزارش پانا،حسین اسدبیگی ، با اشاره به انتشار فیلم های مربوط به بازی "نهنگ آبی" در فضای مجازی اظهارداشت: اگر در گوشه ای از دنیا چند نفر در پایان یک بازی کامیپوتری"نهنگ آبی" دست به خودکشی بزنند، تمام کانال ها و گروه ها بسیج می شوند تا این خبر ناخوشایند را به جامعه ما تعمیم دهند. در صورتی که هیچگونه موردی از خودکشی در ارتباط با این بازی در کشور گزارش نشده و این جو منفی باعث تبلیغات وسیع برای این بازی کامپیوتری شده و هزاران نفر به ویژه نوجوانان کنجکاو برای دانلود آن به اینترنت هجوم آورده اند.

این مقام مسئول در سازمان بهزیستی در ادامه با اشاره به نقش فضای مجازی در رابطه با گرایش جوانان به خودکشی بیان کرد: فضای مجازی و انتشار فیلم هایی از جمله " نهنگ آبی" علاوه بر اینکه به رشد اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم کمک کرده است، در عین حال باعث انتشار سریع اخبار ناخوشایند از قبیل خودکشی و کودک آزاری شده است.

وی تصریح کرد: انتشار فیلم های مربوط به بازی "نهنگ آبی" باعث می‌ شود تا ذهن کنجکاو نوجوانان به سمت آن رفته و به نوعی تبلیغ غیر مستقیم برای این محصول ایجاد شود که افراد نباید این فیلم ها را بازنشر کنند.

اخیرا فیلم های مربوط به بازی مرگبار "نهنگ آبی" در فضای مجازی در حال انتشار است که در این فیلم ها و تصاویر، چالش مرتبط با خودکشی افراد بسیاری منتشر می شود که تأثیرات مخربی بر خانواده ها گذاشته است.

 

###

 
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.