نامه خانواده فعالان محیط زیستی زندانی به رئیس قوه قضاییه

آنها از رئیسی خواسته‌اند بر اساس سند امنیت قضایی دستور رسیدگی در مورد پرونده بستگان زندانی‌شان را بدهد و گزارش آن به اطلاع مردم ایران هم برسد.

پرسش: خانواده چند نفر از فعالان محیط زیستی زندانی در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضاییه نسبت به عدم مرخصی به این زندانیان در شرایط همه‌گیری کرونا اعتراض و گله کرده‌اند.

به نوشته پایگاه خبری امتداد این خانواده‌ها در این نامه از رئیس قوه قضائیه به خاطر صدور بخشنامه‌های مکرر و دستور اعطای مرخصی به زندانیان به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا تشکر کرده‌اند و در عین حال گفته‌اند که از قراردادن شرط «میزان محکومیت »در امکان برخورداری از مرخصی‌‍ برای متهمان پرونده‌‍ های امنیتی و صرفا اعطای مرخصی به متهمان با کمتر از 5سال محکومیت گلایه دارند.

در قسمتی دیگر از این نامه آمده است: "ما متواضعانه از حضرتعالی که با صدور «سند امنیت قضایی»به اصول و حقوقی همچون «اصل شفافیت»، «اصل برابری در مقابل قانون»، «حق حریم خصوصی»، «منع مطلق شکنجه و رفتارهای تحقیرآمیز»، «منع بازداشت غیرقانونی و خودسرانه»، «حق دفاع و انتخاب وکیل»، «حقوق ویژه زندانیان و محرومان از آزادی» اشاره و حفظ حقوق فردی و اجتماعی و تحقق بخشی به عدالت را مورد تاکید قرار داده اید، تقاضای رسیدگی و امر به پاسخگویی نسبت به تبعیضات ناروای صورت گرفته در پرونده عزیزانمان داریم."

آنها از رئیسی خواسته‌اند بر اساس سند امنیت قضایی دستور رسیدگی در مورد پرونده بستگان زندانی‌شان را بدهد و گزارش آن به اطلاع مردم ایران هم برسد.

پیش از این هم خانواده‌های این زندانیان با شدت گرفتن شیوع کرونا در زندان‌ها، در نامه‌ای به رییس قوه‌ قضاییه خواستار اعطای مرخصی به بستگان زندانی خود شده بودند،‌ اما این اتفاق نیفتاد.

این افراد در حالی زندانی شده‌اند که عیسی کلانتری،‌ رییس سازمان حفاظت محیط زیست ، گفته بود که هیاتی که دولت برای بررسی پرونده آنها مامور کرد به این نتیجه رسید «هیچ سندی» برای اثبات اتهاماتشان وجود ندارد.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.