رئیس سابق هلال احمر «به ۱۲ سال حبس محکوم شد»

شماری از رسانه ها روز چهارشنبه، ۳۰ مهر، این خبر را به نقل از «منابع آگاه» منتشر کردند.

پرسش: علی‌اصغر پیوندی، رئیس پیشین سازمان هلال احمر، به اتهامات مالی به «۱۲ سال حبس، شلاق، انفصال از خدمات دولتی و استرداد اموال و پرداخت دو برابر مبلغ اختلاس» محکوم شد.

شماری از رسانه ها روز چهارشنبه، ۳۰ مهر، این خبر را به نقل از «منابع آگاه» منتشر کردند.

خبرگزاری مهر نوشت که پیوندی به «۱۲ سال حبس تعزیری، رد مال و پرداخت حدود ۱۴۰ هزار یورو و انفصال دائم از خدمات دولتی محکوم شده است».

وی ۱۲ آذرماه ۹۸ به اتهام «اختلاس و تصرف غیرقانونی در اموال» سازمان هلال‌ احمر، از سوی سازمان اطلاعات سپاه پاسداران بازداشت شده‌ بود.

پیش از انتشار خبر بازداشت پیوندی، خبر استعفای او از ریاست جمعیت هلال احمر منتشر شد و مدیر روابط عمومی این نهاد نیز خبر را تایید کرد.

خبرگزاری تسنیم نوشته علی‌اصغر پیوندی «متهم به دریافت ۶۸۰ میلیون کارانه غیرقانونی، تحصیل نامشروع ۴۰ هزار یورو از سازمان تدارکات هلال احمر و ۶۰ هزار درهم از بیمارستان هلال احمر در دوبی و تصرف غیرمجاز از وجوه» هلال احمر بود.

بر اساس این گزارش، رئیس پیشین سازمان هلال احمر علاوه بر حبس و انفصال دائم از خدمات دولتی، به «۷۴ ضربه شلاق تعزیری» نیز محکوم شده است.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، پیوندی روز ۱۱ آبان سال ۹۸ نیز به دلیل یک پرونده مربوط به دوره ریاستش در دانشگاه شهید بهشتی، بازداشت و پس از چند ساعت با وثیقه سه میلیارد تومانی آزاد شده بود.

محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس دهم، اتهاماتی را متوجه پیوندی کرده و از جمله به «فساد و اختلاس در بیمارستان ایرانیان دوبی، ساختمان طالقانی، پروژه مهاباد و پروژه زمین ازگل» اشاره کرده بود.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.