نظریه توطئه "کیو اِنان" (QAnon) ادعا می کند که دونالد ترامپ درحال نبرد با یک شبکه "عمیق" از بازیگران سیاسی، کسب و کارها، رسانه ها و چهره های عالم سرگرمی است که شیطان پرست هستند و در کار قاچاق کودکان دست دارند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در جریان یک گفت و گوی تلویزیونی در ایالت فلوریدا از فاصله گرفته از تئوری توطئه "کیو اِنان" خودداری کرده است.

او در پاسخ به مجری این برنامه که از او پرسید آیا ادعاهای عجیبی که تحت عنوان "کیو اِنان" در اینترنت مطرح می شود را رد می کند، گفت چیزی درباره این ادعاها نمی داند.

از سوی دیگر رقیب دمکرات او، جو بایدن، در یک گفت و گوی جداگانه تلویزیونی در شهر فیلادلفیا از ارائه برنامه ای برای دیوان عالی در صورت پیروزی در انتخابات خودداری کرد.

درحالی که ۱۹ روز تا انتخابات سوم نوامبر مانده نظرسنجی ها نشان می دهد که آقای بایدن از دونالد ترامپ پیش است.

همزمان گزارش ها حاکیست که میلیون ها نفر تاکنون رای خود را تحویل داده اند. در آمریکا بسیاری ایالات از پیش امکان پست کردن آرا یا انداختن آن در صندوق های ویژه را فراهم می کنند.

آقای ترامپ درباره 'کیو اِنان' چه گفت؟

نظریه توطئه "کیو اِنان" (QAnon) ادعا می کند که آقای ترامپ درحال نبرد با یک شبکه "عمیق" از بازیگران سیاسی، کسب و کارها، رسانه ها و چهره های عالم سرگرمی است که شیطان پرست هستند و در کار قاچاق کودکان دست دارند.

ساوانا گوتری، مجری شبکه "ان بی سی"، - میزبان برنامه - از آقای ترامپ پرسید که آیا او این گروه را رد می کند که آقای ترامپ جواب داد: "من چیزی درباره کیو انان نمی دانم."

خانم گوتری گفت که همین حالا برای او توضیح داده که این گروه چیست.

رئیس جمهور آمریکا پاسخ داد: "شما گفتید، اما این طور نیست که چون شما گفتید واقعیت داشته باشد."

"من چیزی درباره آن نمی دانم، می دانم که آنها ضد کودک آزاری هستند و سخت با آن می جنگند."

خانم گوتری بار دیگر آقای ترامپ را به چالش کشید: "پس آن (کیو انان) را می شناسید."

آقای ترامپ باز تکرار کرد: "من (آنها را) نمی شناسم."

رئیس جمهور آمریکا در عوض "انتیفا" که یک جنبش غیرمنسجم عمدتا متشکل از فعالان چپگرای ضدفاشیست است را هدف گرفت که به ادعای وزارت دادگستری آمریکا در جریان اعتراضات عدالت نژادی در ماه های گذشته باعث هرج و مرج در خیابان ها شده اند.

آقای ترامپ گفت: "من به شما می گویم درباره آنها (انتیفا) چه می دانم. من انتیفا و چپ افراطی را می شناسم و می دانم چقدر خشن و چقدر شرور هستند و می دانم درحال سوزاندن شهرهایی هستند که تحت کنترل دمکرات هاست."

جو باید در فیلادلفیا به سوالات پاسخ می داد

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

جو باید در فیلادلفیا به سوالات پاسخ می داد