هشدار ناجا درباره 'چالش مومو'

مومو یک اکانت واتس‌آپ است که در ابتدا کاربر یک لینک تماس از سوی مومو دریافت کرده و پس از شروع به گفت وگو از سوی حساب کاربری مومو فرد به رفتارهای خطرناک و صدمه به خود دعوت می‌شود. 

پرسش: نیروی انتظامی تایید کرده است که "چالش مومو" در میان کاربران شبکه‌های ارتباطی بخصوص واتس آپ در کشور دوباره مطرح شده است.

سرهنگ علی‌ محمد رجبی، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا گفته است که در روزهای اخیر دوباره شاهد مطرح شدن "چالش مومو" در سطح برخی استان های کشور به خصوص استان های جنوبی بوده‌ایم و برخی کاربران که بیشتر آنها دانش‌آموز بوده اند پیام هایی حاوی محتوا و تصاویر مومو دریافت کرده اند.

او گفت که هدف از ارسال پیام‌ها وکلیپ های مومو آزار دانش آموزان است و پلیس به دنبال افرادی است که در داخل کشور دست به ارسال این پیام ها می‌زنند.

مومو یک اکانت واتس‌آپ است که در ابتدا کاربر یک لینک تماس از سوی مومو دریافت کرده و پس از شروع به گفت وگو از سوی حساب کاربری مومو فرد به رفتارهای خطرناک و صدمه به خود دعوت می‌شود. 

سال گذشته در پی شیوع مومو، پلیس ایرلند شمالی اعلام کرد که مومو از جمله "فریبکاری‌های آنلاین" است و هکرها کودکان را در اینترنت هدف قرار می‌دهند.

رجبی از اینکه برخی خانواده‌ها پس از دریافت پیام‌ها و کلیپ‌های چالش مومو برای فرزندانشان، "به جای راهکارهای فنی و صحبت کردن با آنها نگرانی بیشتری به فرزندان خود منتقل کرده و باعث ایجاد اضطراب در فرزندانشان شده‌اند"، ابراز تاسف کرد و از آنها خواست: "تهدیدات ارسال کنندگان کلیپ‌های مومو را جدی نگیرند و استرس و اضطراب به فرزندان خود منتقل نکنند."

او علت "موج جدید مزاحمت‌های مومو" را استفاده دانش‌آموزان از واتس‌اپ دانست و گفت پلیس فتا پیشتر در خصوص خطرات احتمالی استفاده مدارس از واتس اپ هشدار داده بود ولی متاسفانه همچنان شاهدیم که کلاس های مجازی به جای برنامه شاد در واتس اپ تشکیل می شود.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.