خبری که امروزجهان را تکان داد؛ یورش پلیس فرانسه در رابطه با کرونا به خانه وزیر بهداشت، تحقیق از نخست‌وزیر

دیوان دادگستری جمهوری فرانسه که مسئولیت رسیدگی به این پرونده را بر عهده دارد، تحقیقات خود در خصوص اتهام تخلف در انجام وظایف و اهمال و قصور احتمالی مقام‌های دولتی و بهداشتی را به طور رسمی در تابستان امسال آغاز کرد.

پرسش:پلیس فرانسه به خانه چند مقام عالی دولتی و بهداشتی این کشور یورش برده است. بازرسی از این مکان‌ها در چارچوب تحقیقات در خصوص نحوه مقابله دولت با ویروس کرونا و همه‌گیری صورت گرفته است.

اولیور وران، وزیر بهداشت و جرمی سالمون، رئیس آژانس سلامت ملی از جمله مقام‌هایی هستند که خانه آنها روز سه‌شنبه تفتیش شده است.

تفتیش منازل مقام‌های عالی در ارتباط با تحقیقاتی است که دادگاه اوایل سال جاری در مورد نحوه برخورد دولت با همه گیری کرونا آغاز کرده است.

دولت فرانسه به سبب کمبود تجهیزات و واکنش کُند با انتقاد مواجه است.

رسانه‌های فرانسوی گزارش دادند که در این پرونده ژان کستگس نخست وزیر فعلی و سلف او، ادوارد فیلیپ نیز تحت تحقیقات قرار گرفته‌اند. آگنس بوزین، وزیر سابق بهداشت نیز دیگر مقامی‌ است که دستگاه قضایی مشغول تحقیق از اوست.

"دیوان دادگستری جمهوری" فرانسه که مسئولیت رسیدگی به این پرونده را بر عهده دارد، تحقیقات خود در خصوص اتهام تخلف در انجام وظایف و اهمال و قصور احتمالی مقام‌های دولتی و بهداشتی را به طور رسمی در تابستان امسال آغاز کرد.

مکرون می گوید اوج گیری مجدد همه گیری ویروس کرونا کل فرانسه را گرفتار کرده است

منبع تصویر، EPA

توضیح تصویر،

مکرون می گوید اوج گیری مجدد همه گیری ویروس کرونا کل فرانسه را گرفتار کرده است

 

اقدامات اخیر اندکی پس از آن انجام شد که امانوئل مکرون رئیس جمهوری برای کنترل شیوع دوباره ویروس، در پاریس و هشت شهر دیگر قوانین منع رفت و آمد شبانه وضع کرد.

مکرون همچنین "وضعیت اضطراری بهداشتی و درمانی" اعلام کرده است.

در حال حاضر با افزایش شمار مبتلایان، در ۹ شهر فرانسه، دست‌کم برای چهار هفته، رفت و آمد بین ساعت ۹ شب تا ۶ صبح ممنوع است.

روز گذشته مقام های بهداشتی در فرانسه از شناسایی ۲۲۹۵۱ بیمار جدید ظرف ۲۴ ساعت خبر دادند.

تعداد مبتلایان کووید-۱۹ در فرانسه به ۸۲۰ هزار نفر رسیده است و بیشتر از ۳۳ هزار نفر از این افراد جانشان را از دست داده اند.

در روزهای گذشته، بسیاری از کشورها با هدف مقابله با رشد مجدد شیوع ویروس کرونا محدودیت‌های سفت و سخت‌تری برقرار کرده‌اند.

 

###
مطالب مرتبط

انتقاد جمهوری اسلامی از وزیر گردشگری:این چه وقت تسهیلات سفردادن است؟!

سوال اساسی اینست که از تجربه گران‌قیمت قرنطینه در فروردین‌ماه که موجب فروکش کردن شیوع کرونا در کشور شد و میزان ابتلای روزانه را بشدت کاهش داد و میزان مرگ‌ومیر را نیز به حدود 30 نفر رساند، چرا استفاده نمی‌شود؟ چرا به جای جلوگیری از سفرهای غیرضروری، مردم را به سفر رفتن تشویق ...

|

کتابی دیگر علیه ترامپ این بار از«باب وودوارد»77ساله اسطوره روزنامه نگاری و افشاگر واترگیت؛
ترامپ عمدا ویروس کرونا را کمرنگ جلوه داد

کتابی دیگر علیه ترامپ این بار از«باب وودوارد»77ساله اسطوره روزنامه نگاری و افشاگر واترگیت؛
ترامپ عمدا ویروس کرونا را کمرنگ جلوه داد

نه روز بعد، بعد از آنکه کاخ سفید این همه گیری را وضعیت اضطراری ملی اعلام کرد، ترامپ به وودوارد گفت: "من همیشه می خواستم کوچک جلوه اش بدهم. هنوز مایلم چنین کنم، چون نمی خواهم باعث وحشت شوم."

|

معاون حقوق بشر وزیر دادگستری: قصاص با طناب دار در انتظار شیوع‌دهندگان کرونا است

معاون حقوق بشر وزیر دادگستری: قصاص با طناب دار در انتظار شیوع‌دهندگان کرونا است

محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل و دستیار وزیر دادگستری، گفت: «کسی که با علم و اطلاع از ابتلای خود به کرونا و با نزدن ماسک و سرفه و عطسه... موجبات ابتلای دیگران به کرونا را فراهم کند و در نهایت منجر به مرگ آنان شود، مرتکب جنایت عمدی و مستوجب قصاص است.»

|

متن نامه دکتر فاضل،ظفرقندی و معین به رییس جمهور برای بازنگری در سیاست ها به دلیل اوج گیری کرونا

متن نامه دکتر فاضل،ظفرقندی و معین به رییس جمهور برای بازنگری در سیاست ها به دلیل اوج گیری کرونا

با توجه به راهبرد «اولویت حفظ جان و سلامت مردم و انسان ها بر همه امور دیگر»، تصمیم ها، سیاست‌گذاری های کلان و تاریخی دولت محترم در این برهه زمانی نقش تعیین کننده و ماندگاری در کنترل این بحران خواهد داشت.

|

نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.