کیهان برای نخستین بار حمله تند به روحانی را تیتر اول کرد

حسن روحانی دیروز در سخنانی گفته بود که امام حسن(ع) در واکنش منتقدانش گفته بود که جامعه اسلامی که فقط شما ۱۰ نفر نیستید، شما ۲۰ نفری که این جا نزد من آمدید که فقط دنیای اسلام نیستید. من در مسجد رفتم برای مردم سخنرانی کردم و دیدم اکثریت قاطع جامعه صلح می‌خواهند و وقتی که مردم این را می‌خواهند، صلح را انتخاب می‌کنم.

پرسش:کیهان امروز در اقدامی بدیع در تیتر اول خود به حسن روحانی رییس جمهور حمله کرد و نوشت: "روشن است که بحث‌های جناب روحانی درباره صلح امام حسن مربوط به سرنوشت مذاکرات هسته‌ای است.

روزنامه تندرو کیهان تیتر اول خود را به انتقاد از سخنان دیروز حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اختصاص داد.

کیهان نوشت: "در شرایطی که کشور درگیر تبعات نسخه سازش به‌عنوان راه رونق اقتصادی است و حامیان آن باید پاسخگوی خسارت‌های حاصل از این تجویز در طی ۷ سال گذشته باشد، اما متأسفانه رئیس‌جمهور بار دیگر برای اقناع‌سازی افکار عمومی به تحریف وقایع تاریخی صدر اسلام روی آورد."

حسن روحانی دیروز در سخنانی گفته بود که امام حسن(ع) در واکنش منتقدانش گفته بود که "جامعه اسلامی که فقط شما ۱۰ نفر نیستید، شما ۲۰ نفری که این جا نزد من آمدید که فقط دنیای اسلام نیستید. من در مسجد رفتم برای مردم سخنرانی کردم و دیدم اکثریت قاطع جامعه صلح می‌خواهند و وقتی که مردم این را می‌خواهند، صلح را انتخاب می‌کنم."

روحانی گفت که آنچه از امام حسن(ع) می آموزد این است: "مرد جنگ باشیم به روز جنگ و مرد صلح باشیم به روز صلح. اگر در روز صلح، جنگیدیم و در روز جنگ، صلح کردیم، هر دو خطا و اشتباه است. به‌موقع باید بایستیم و بجنگیم و به‌موقع باید صلح کنیم."

کیهان این روایت روحانی را تحریف وقایع تاریخی صدر اسلام خواند و نوشت: "روشن است که بحث‌های جناب روحانی درباره صلح امام حسن(ع) مربوط به سرنوشت مذاکرات هسته‌ای است و رئیس‌جمهور چندمین‌بار است که اصرار دارد صلح امام حسن(ع) را مصادره به مطلوب کند و به خیانت برخی خواص و فرماندهان لشکر در این صلح تحمیلی نپردازد."

این اظهارات رئیس جمهور با انتقادهای افراد تندرو در شبکه های اجتماعی رو به رو شد.

سیاست خارجی دولت  روحانی مورد انتقاد بسیاری از نیروهای تندرو  قرار دارد.

 

###

  1.  
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.