علی مطهری خواست وزیر اطلاعات ورود دزدانه و سرقت از دفتر سروش محلاتی را پیگیری کند

مطهری که چند سال پیش و هنگامی که نماینده مجلس بود مشابه چنین اتفاقی برای خود وی رخ داده بود، همچنین نمایندگاه مجلس خواستار واکنش شد و به کنایه گفت که «اصلا این را مساله نمی‌دانند و خدای ناکرده آن را برای حفظ نظام لازم می‌شمارند! »

پرسش: علی مطهری نایب رییس مجلس دهم درپی ورود دزدانه افرادی به دفتر حجت الاسلام سروش محلاتی مدرس حوزه علمیه و به سرقت بردن لپ تاپ و مطالب و محتویات درسی و نوشتاری وی، از وزیر اطلاعات خواستار پیگیری موضوع شد.

مطهری که چند سال پیش و هنگامی که نماینده مجلس بود مشابه چنین اتفاقی برای خود وی رخ داده بود، همچنین نمایندگاه مجلس خواستار واکنش شد و به کنایه گفت که « آیا نمایندگانی این موضوع را با سوال و حتی استیضاح دنبال می‌کنند یا اصلا این را مساله نمی‌دانند و خدای ناکرده آن را برای حفظ نظام لازم می‌شمارند! »

مطهری در اعتماد دوشنبه با یادداشت کوتاهی نوشت:

حادثه‌ای که برای جناب‌ حجت‌الاسلام آقای سروش محلاتی در قم رخ داد، یعنی ورود شبانه افرادی به دفتر ایشان و سرقت لپ‌تاپ و هارد کامپیوترشان که حاوی مجموعه درس‌های فقه و اصول و سخنرانی‌های ایشان بوده، حادثه کوچکی نیست و نباید از کنار آن به سادگی گذشت. وزیر اطلاعات باید به سرعت پاسخ بدهد که این افراد چه کسانی بوده‌اند. حتی اگر افرادی از غیر وزارت اطلاعات بوده‌اند، باز وزیر اطلاعات باید پاسخگو باشد؛ چون طبق قانون اساسی مسوولیت پاسخگویی به مسائل اطلاعاتی و امنیتی با وزیر اطلاعات است.

باید ببینیم مجلس انقلابی با نقض فصل سوم قانون اساسی درباره حقوق ملت، چه برخوردی می‌کند و آیا نمایندگانی این موضوع را با سوال و حتی استیضاح دنبال می‌کنند یا اصلا این را مساله نمی‌دانند و خدای ناکرده آن را برای حفظ نظام لازم می‌شمارند! اینکه نوشته‌ها و ذخیره علمی یک محقق برجسته اسلامی را که محصول زحمات چندین ساله اوست به سرقت ببرند جفای بزرگی به او و به حوزه علمیه قم است. علما و فضلا نیز نباید از کنار این حادثه با سکوت بگذرند که فردا نوبت خودشان می‌رسد. آزادی تفکر و بیان و استقلال و حریت روحانیت باید محور و اساس حوزه علمیه قم باشد. به هر حال منتظر پاسخ وزیر اطلاعات هستیم. 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.