داروی معروف کرونا از سیستم دارویی ایران حذف شد/ورود ۲ داروی جدید به پروتکل درمانی کووید-۱۹

رئیس کمیته علمی ستاد کرونا گفت: ما در پروتکل درمانی، داروهای کورتیکوئید استروئید و اینترفرون را وارد کردیم و اجازه استفاده از آنها را دادیم.

پرسش: رئیس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا از حذف یک دارو و وارد شدن ۲ دارو به پروتکل درمانی بیماران مبتلا به کووید-۱۹ در ایران خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر مصطفی قانعی رئیس کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا اعلام کرد: آخرین مصوبات در قالب یک دستورالعمل درمانی به کل کشور ابلاغ و در آن داروهای مورد تایید کمیته علمی ستاد کرونا نیز اعلام شده است.

وی در خصوص داروهای مورد تایید کمیته علمی ستاد کرونا توضیح داد: در این پروتکل درمانی نه داروی رمدسیویر و نه فاویپیراویر به عنوان داروهای الزامی برای درمان بیماران مبتلا به کووید-۱۹ قلمداد نشدند.

قانعی خاطرنشان کرد: داروی فاویپیراویر هیچ اثری در درمان بیماران مبتلا نداشت و مصرف آن ممکن است برای بیماران آسیب‌رسان نیز باشد، ولی داروی رمدسیویر به عنوان موردی است که پزشک این اختیار را دارد و می‌تواند آن را برای بیماران مبتلا تجویز کند و این دارو به طور کامل از پروتکل درمان خارج نشده است.

رئیس کمیته علمی ستاد کرونا تاکید کرد: ما در پروتکل درمانی، داروهای کورتیکوئید استروئید و اینترفرون را وارد کردیم و اجازه استفاده از آنها را دادیم.

قانعی ادامه داد: داروی اینترفرون دارویی است که می‌تواند با ویروس مقابله کند و کورتیکوئید استروئید نیز به عنوان دارویی برای مقابله با التهاب ریه تجویز می‌شود.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.