آمار مرگ در اثر ویروس کرونا در آمریکا از ۲۰۰ هزار نفر گذشت

آنتونی فاچی مدیر سازمان بیماری های واگیردار آمریکا پیشتر در ماه جاری اخطار داد که آمریکا باید برای ماه های پاییز و زمستان آماده شود.

پرسش: داده های دانشگاه جانز هاپکینز نشان می دهد که آمار مرگ در اثر ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا اکنون از ۲۰۰ هزار نفر عبور کرده است.

بیش از ۶.۸ میلیون مبتلا هم در آمریکا شناسایی شده اند که بیش از هر کشور دیگری در جهان است.

این آمارها در خلال افزایش موارد ابتلا در برخی ایالات از جمله داکوتای شمالی و یوتا منتشر می شود.

دونالد ترامپ در ماه مارس گفته بود اگر آمار مرگ در کشور بین ۱۰۰ هزار و ۲۰۰ هزار باشد، نشان می دهد دولت "خیلی خوب عمل کرده است."

او همچنین در ماه فوریه، زمانی که ۱۵ مورد ابتلا در آمریکا گزارش شده بود، پیش بینی کرد که شمار مبتلایان ظرف چند روز "به صفر نزدیک خواهد شد."

دانشگاه جانز هاپکینز روز سه شنبه آمار جدید درگذشتگان یعنی ۲۰۰ هزار و پنج نفر را گزارش کرد. این دانشگاه از زمان شروع همه گیری در اواخر سال پیش در چین مشغول جمع آوری داده های آمریکا و جهانی بوده است. اولین مورد ابتلا در آمریکا در ماه ژانویه ثبت شد.

 

پرسنل بهداشتی در کالیفرنیا که طی اعتراضی خواستار شرایط بهتر کاری هستن

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

آمار ابتلا و مرگ در آمریکا بیش از هر کشور دیگری در جهان است

عملکرد دولت آقای ترامپ در مقابله با ویروس کرونا به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است.

جو بایدن، نامزد حزب دمکرات در انتخابات ماه نوامبر، روز دوشنبه گفت: "به خاطر دروغ ها و بی کفایتی دونالد ترامپ در شش ماه گذشته، شاهد یکی از بی‌سابقه ترین ضایعات انسانی در تاریخ آمریکا بوده ایم."

"با بروز این بحران، یک بحران واقعی، بحرانی که نیازمند رهبری در سطح ریاست جمهوری بود، او از عهده بر نیامد. او در انجام وظیفه ناکام ماند. او وحشت کرد. و مردم آمریکا سنگین ترین بها را در میان کشورهای جهان پرداخته اند."

اما آقای ترامپ در همان روز گفت که او و دولتش "فوق العاده کار کرده اند" و به خود نمره "۲۰" داد.

او گفت که آمریکا "درحال عبور از پیچ این همه گیری، با واکسن یا بدون واکسن است."

موارد ابتلا اخیرا در داکوتای شمالی، یوتا، ویسکانسین، تگزاس و داکوتای جنوبی در حال افزایش بوده است و با نزدیک شدن فصل سرما این نگرانی هست که اوضاع بدتر شود.

آنتونی فاچی مدیر سازمان بیماری های واگیردار آمریکا پیشتر در ماه جاری اخطار داد که آمریکا باید برای ماه های پاییز و زمستان "آماده شود."

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.