انتقاد کیهان از رفتار اقتصادی پناهیان/ برخی ها هنرشان فتنه انگیزی است

به تازگی تصویری از سند خرید یک قطعه زمین توسط علیرضا پناهیان در سال ۱۳۹۱ منتشر شده است. در این سند رسمی که توسط دفترخانه اسناد رسمی صادر شده است قیمت این زمین به مساحت ۴۲۳.۵ متر، مبلغ یازده میلیون و هشتصت و پنجاه هزار تومان درج شده است.

پرسش: روزنامه کیهان در یادداشتی از رفتار اقتصادی حجت الاسلام پناهیان انتقاد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز، روزنامه کیهان در یادداشتی که به دنبال انتقادهای متعدد از رفتار اقتصادی حجت الاسلام پناهیان منتشر کرده است نوشت: آزادی‌طلبی و عدالت‌خواهی مبتنی بر دین و انصاف و اخلاق، یک مسیر است و پرده‌دری، بی‌اخلاقی و ظلم به نام مطالبه عدالت و آزادی، مسیری دیگر. این دومی، مصیبت است. به ویژه اینکه انهدام سرمایه‌هاست، نه آباد کردن، بهبود بخشیدن و بهتر کردن آنها.

هنرشان، شبهه‌افکنی، غبارآلود کردن فضا و بسترسازی برای فتنه‌انگیزی است. البته درباره مدعیان عدالت و آزادی نمی‌شود یکسان قضاوت کرد. عده‌ای «انگیزه» و «رفتار» منصفانه دارند و شایسته تمجید. عده‌ای انگیزه سالم دارند اما در مصداق به خطا می‌روند؛ یا در اولویت‌بندی و تشخیصِ اصلی از فرعی و اولویت از حاشیه دچار ‌اشتباه می‌شوند. عده‌ای، عدالت یا آزادی را صرفا دستاویز قرار داده‌اند؛ نشان به آن نشان که هر وسیله و ابزاری را در خدمت هدف مباح می‌شمارند و توجیه می‌کنند. شماری از آنها، با دشمن مرزبندی ندارند و وقتی در این باره نصیحت می‌شوند، با تمسخر، موضوعی کم‌ارزش می‌شمارند. و بالاخره، گروهی از مدعیان، نفوذی‌اند و ماموریت ایجاد انحراف و سواری گرفتن از افراد کم‌تجربه و پرشور را دارند.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.