افزایش آمار قربانیان آتش‌سوزی‌های غرب آمریکا

آتش سوزی های شدید برای سه هفته در کالیفرنیا، اورگان و واشنگتن جریان داشته است.این آتش سوزی ها در خلال گرمای بی سابقه شروع شد و وزش باد آنها را بدتر کرده است. تاکنون میلیون ها جریب زمین سوخته، هزاران خانه از میان رفته و حداقل ۳۱ نفر جان خود را از دست داده اند.

پرسش: به گفته مقامات، تاکنون حداقل ۳۱ نفر در اثر آتش‌سوزی‌های گسترده در غرب آمریکا جان خود را از دست داده‌ و صدها نفر تنها در ایالت اورگان مفقود شده‌اند.

یک مقام مسئول در بخش امداد گفته است که ایالت اورگان باید خودش را برای "تعداد بالای مرگ و میر" آماده کند.

کیت بران فرماندار ایالت اورگان می گوید که در خلال ادامه آتش سوزی های مرگبار طبیعی در غرب آمریکا ده ها نفر در این ایالت مفقود هستند.

آتش سوزی های شدید برای سه هفته در کالیفرنیا، اورگان و واشنگتن جریان داشته است.

این آتش سوزی ها در خلال گرمای بی سابقه شروع شد و وزش باد آنها را بدتر کرده است. تاکنون میلیون ها جریب زمین سوخته، هزاران خانه از میان رفته و حداقل ۳۱ نفر جان خود را از دست داده اند.

 

آتش سوزی

منبع تصویر، Reuters

گوین نیوسام فرماندار کالیفرنیا می گوید این آتش سوزی نشان می دهد که بحث بر سر واقعی بودن تغییر اقلیم "منتفی" است.

او که در دامنه سوخته کوهی در این ایالت ایستاده بود به خبرنگاران گفت: "فقط کافی است به کالیفرنیا بیایید و شرایط را با چشم خود ببینید."

به گفته مرکز آتش سوزی ملی آمریکا در هفته های اخیر آتش سوزی در این سه ایالت ناحیه ای به وسعت بیش از ۴.۵ میلیون جریب (بیش از ۱.۸ میلیون هکتار) را سوزانده که بیش از کل ایالت کانتیکات و کمی کوچکتر از ولز است.

به گزارش موسسه "ای کیو ایر" ( IQAir.com) دود ناشی از آتش سوزی ها باعث شده پورتلند، بزرگترین شهر اورگان، اکنون بدترین کیفیت هوای جهان را داشته باشد و بعد از آن سانفرانسیسکو و سیاتل قرار می گیرند. این دو شهر هم تحت تاثیر دود آتش سوزی ها هستند.

جاد دیره، سخنگوی کاخ سفید، روز شنبه گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دوشنبه به کالیفرنیا سر خواهد زد.

دود آسمان مناطق وسیعی در غرب آمریکا را گرفته است - شهر سلیم اورگان

منبع تصویر، Zak Stone via Reuters

توضیح تصویر،

دود آسمان مناطق وسیعی در غرب آمریکا را گرفته است - شهر سلیم اورگان

در اورگان و واشنگتن چه خبر است؟

در ایالت اورگان که ماموران مشغول نبرد با ۱۶ آتش سوزی هستند، ۴۰ هزار نفر دستور تخلیه اجباری گرفته اند.

سازمان مدیریت حوادث اضطراری این ایالت می گوید که شش نفر در آتش سوزی ها کشته شده اند، اما مقام ها هشدار می دهند آمار نهایی می تواند خیلی بالاتر باشد.

بیاتریز گومز بولانوز، ۴۱ ساله، فرار هرس آور خانواده اش در حالی که آتش دو طرف جاده را محاصره کرده بود برای خبرگزاری رویترز تعریف کرد. او گفت موقع عبور با اتومبیل از میان آتش به چهار فرزندش گفت چشمان خود را ببندند.

آتش سوزی

منبع تصویر، Getty Images

او گفت: "همه چیز نابود شده. باید از صفر شروع کنیم، اما زنده ایم."

حداقل یک آتش سوزی در اورگان - آتش سوزی آلمیدا که از ویرانگرترین ها در تاریخ ایالت است - ممکن است به صورت عمدی شروع شده باشد.

در ایالت واشنگتن ماموران آتش نشانی مشغول نبرد با ۱۵ آتش سوزی بزرگ هستند. یک پسر ۱۵ ساله هنگام فرار خانه از آتش کشته شد و پدر و مادرش در وضعیت وخیمی هستند.

line

تحلیل: فاجعه ای که زودتر از پیش بینی به وقوع می پیوندد

مت مک گرات، خبرنگار محیط زیست 

هرچند عوامل طبیعی مانند باد شدید به گسترش این آتش سوزی های عظیم کمک کرده، افزایش دمای زمین به دلیل فعالیت انسانی از عوامل بنیادی بدتر شدن آنهاست.

نه سال از ده سال گرمتر زمین به بعد از سال ۲۰۰۵ مربوط می شود و سازمان ملل این هفته اخطار داد که پنج سال بعد از ۲۰۱۶ تا الان احتمالا داغ ترین دوره ثبت شده بود خواهد بود. دمای اورگان و کالیفرنیا از سال ۱۹۰۰ تاکنون بیش از یک درجه سانتیگراد افزایش یافته.

اورگان

منبع تصویر، Reuters

شش مورد از ۲۰ مورد بزرگترین آتش سوزی های کالیفرنیا امسال روی داده. در اورگان آتش سوزی های یک هفته اخیر ناحیه ای تقریبا دو برابر میانگین سالانه را سوزانده است.

در کالیفرنیا یک دوره کم آبی طولانی میلیون ها درخت را از بین برده است که سوخت مساعدی برای آتش سوزی ها فراهم می کند. مناطق کوهستانی که معمولا خنک تر و باران گیر تر هستند با سرعت بیشتری خشک شده اند.

اقلیم شناسان پیش بینی می کردند که آتش سوزی های غرب آمریکا از نظر ابعاد و تاثیر گسترش خواهد یافت، اما پیش بینی آنها حالا زودتر از موعد عملی شده است.

line

فرماندار کالیفرنیا: مجادله بر سر تغییر اقلیم تمام است

منبع تصویر، EPA

توضیح تصویر،

فرماندار کالیفرنیا: مجادله بر سر تغییر اقلیم تمام است

آخرین وضعیت کالیفرنیا

گوین نیوسام فرماندار دمکرات کالیفرنیا روز جمعه هنگام بررسی خسارات آتش سوزی "نورت کامپلکس" در نزدیکی اورویل در شمال ایالت گفت: "مجادله بر سر تغییر اقلیم منتفی است. این لعنتی بحران اقلیمی است. با واقعیت روبرو شده ایم و در برابر چشمان ما اتفاق می افتد."

او به ناکامی ها در مدیریت جنگلداری در دهه های اخیر اشاره کرد اما افزود: "این یک دیدگاه است، اما مساله ما این نیست."

اورگان

منبع تصویر، Reuters

او با اشاره به تلاش ایالت برای مقابله با تغییر اقلیم گفت که موج های بی سابقه گرما و آتش سوزی های بی سابقه از مشکلاتی است که دانشمندان از مدتها قبل پیش بینی می کردند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که در بسیاری موارد تغییر اقلیم را ساختگی خوانده، تدابیر مربوط به کنترل آتش سوزی را علت اصلی این شرایط دانسته.

محله مدفورد استیتس در آلمیدا واقع در اورگان با خاک یکسان شده

منبع تصویر، Reuters

توضیح تصویر،

محله مدفورد استیتس در آلمیدا واقع در اورگان با خاک یکسان شده

آقای ترامپ ماه پیش در تجمعی گفت: "باید جنگل هایتان را تمیز کنید. سال های سال است که برگ و شاخه های شکسته جمع شده که خیلی قابل اشتعال است."

در کالیفرنیا سال ها با آتش سوزی های طبیعی مبارزه می شد اما دانشمندان می گویند این آتش سوزی ها "شعله پایین" برای حفظ سلامت طبیعت لازم بوده. بسیاری از ایالت های غربی اکنون با آتش سوزی های کنترل شده سعی در رفع این مشکل دارند.

آتش سوزی "نورت کامپلکس" که از روز ۱۸ اوت مشغول سوختن بوده یکی از مرگبارترین ها در تاریخ ایالت است. اجساد ده نفر تاکنون کشف شده و ۱۶ نفر مفقود هستند.

کالیفرنیا از روز ۱۵ اوت تاکنون شاهد مرگ حداقل ۲۰ نفر بوده است.

ده ها هزار نفر هم مجبور به ترک خانه هایشان شده اند. ۱۴ هزار و ۸۰۰ مامور مشغول مقابله با ۲۸ آتش سوزی عمده در این ایالت هستند.

 

مولالا، اورگان

منبع تصویر، Reuters

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.