میرسلیم: نماینده سابق مجلس با واسطه از شهرداری تهران رشوه گرفت

محمدباقر قالیباف که اکنون رئیس‌ مجلس است تاکنون درباره این موضوع اظهارنظر نکرده، ولی علیرضا شریفی، مدیرکل روابط عمومی مجلس از شکایت محمدباقر قالیباف از مصطفی میرسلیم و سه روزنامه‌نگار خبر داده است. او این افراد را به «تخریب جایگاه مجلس» متهم کرده است.

پرسش: مصطفی میرسلیم، نماینده مجلس می‌گوید نماینده سابق مجلس که «با واسطه مبالغی را از شهرداری تهران در سال ۹۵» دریافت کرده، بازداشت شده و این موضوع «قابل انکار» نیست.

او روز شنبه ۲۵ مرداد در گفت‌وگو با روزنامه ایران تاکید کرد که «مستندات» مرتبط با این موضوع را به دستگاه قضایی داده است.

میرسلیم پیش از این گفته بود که یک نماینده مجلس دهم برای کمک به رای نیاوردن تحقیق و تفحص مجلس از شهرداری تهران در دوران محمدباقر قالیباف،‌ ۶۵ میلیارد تومان رشوه گرفته است.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه، نیز روز ۲۱ مرداد تایید کرد که یک نماینده سابق مجلس در ارتباط با این پرونده بازداشت شده است.

تاکنون به صورت رسمی نام این نماینده اعلام نشده است، ولی یاشار سلطانی، فعال رسانه‌ای می‌گوید که ابوالفضل موسوی، نماینده یزد در مجلس دهم، در ارتباط با این پرونده بازداشت شده است.

محمدباقر قالیباف که اکنون رئیس‌ مجلس است تاکنون درباره این موضوع اظهارنظر نکرده، ولی علیرضا شریفی، مدیرکل روابط عمومی مجلس از شکایت محمدباقر قالیباف از مصطفی میرسلیم و سه روزنامه‌نگار خبر داده است.

او این افراد را به «تخریب جایگاه مجلس» متهم کرده است.

مصطفی میرسلیم با رد این اتهام گفته است: «شکایت از خبرنگار خارج از صلاحیت مجلس» است و موضوع دریافت رشوه مربوط به مجلس نیست، «بلکه به افرادی برمی‌گردد که یا در مجلس قبل نماینده بوده‌اند و یا اقداماتی مرتکب شده‌اند که به دوران نمایندگی‌شان در مجلس برنمی‌گردد». 

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.