زاخارووا از عزم ایران و روسیه برای مقابله با اخبار جعلی خبر داد

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: همکاری‌های ایران و روسیه در عرصه اطلاع رسانی دارای چشم انداز روشنی است و ما شاهدیم که اخبار جعلی در مورد ما ازجمله در مورد روابط دوجانبه بکار گرفته می شود .

پرسش: سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در گفت و گوی وبیناری با سید عباس موسوی همتای ایرانی خود از عزم ایران و روسیه برای مقابله با اخبار جعلی سخت گفت.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت خارجه روسیه، ماریا زاخارووا خاطرنشان کرد: همکاری ایران و روسیه در عرصه اطلاع رسانی چشم انداز روشنی دارد چرا که برخی کشورها ازجمله غربی‌ها از اخبار جعلی علیه دو کشور استفاده می‌کنند.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: برغم گسترش بیماری کرونا، همکاریهای روسیه و ایران در همه سطوح و در تمام عرصه ها با سرعت زیاد که ویژگی خاص آن است، در حال گسترش است.

وی افزود: همکاری‌های ما در عرصه اطلاع رسانی نیز دارای چشم انداز روشنی است.

زاخارووا گفت: همکاریها در این عرصه شامل تعامل در چارچوب روابط بین سازمانی در وهله اول کمیته همکاری در عرصه رسانه ای و گروه کاری همکاری در عرصه فناوریهای اطلاع رسانی و نیز میدان های منطقه ای می شود.

وی ادامه داد: ما معتقدیم که عرصه خوبی برای همکاری وجود دارد که شامل تحکیم گفت وگوهای حرفه ای بین کارکنان و اصحاب رسانه، خبرنگاران و گسترش متقابل حضور رسانه ای و ترویج آموزش رسانه ای و ادامه تماس ها از طریق بخش مطبوعاتی وزارت خارجه ایران و روسیه می شود.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه تصریح کرد: مشارکت در این عرصه باتوجه به جنگ رسانه ای در حال گسترش که شماری از کشورهای اکثرا غربی علیه کشورها و مناطق به آن دامن می زنند، اهمیت بیشتری می یابد.

وی افزود: ما شاهدیم که اخبار جعلی در مورد ایران و روسیه ازجمله در مورد روابط دوجانبه بکار گرفته می شود

دیپلمات ارشد روس یادآوری کرد: امسال 75 مین سالگرد پیروزی بر فاشیسم ( غلبه بر آلمان نازی در جنگ دوم جهانی) است.

وی افزود: ما خوب به یاد داریم که نخستین کنفرانس از سه کنفرانس بین المللی که نظام کنونی جهان را تعیین کرد در تهران برگزار شد.

زاخارووا خاطرنشان کرد: بدیهی است برای ما پوشش خبری درست، واقعگرایانه و همه جانبه رویدادهای آن سال ها و دفاع از نتایج واقعی جنگ دوم جهانی در اولویت قرار دارد.

سخنگوی وزارت خارجه روسیه تصریح کرد: در این پیوند مبارزه با تلاش ها برای تحریف تاریخ اهمیت بیشتری می یابد و به همین خاطر به همکاری فعالانه امیدواریم.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.