رئیس کل بیمه مرکزی : شرکت‌های اروپایی باید خسارت هواپیمای اوکراینی را بپردازند

خسارت این هواپیما «باید از سوی شرکت‌های بیمه‌ای که تحت پوشش هستند پرداخت شود.»

پرسش: رئیس کل بیمه مرکزی  می‌گوید خسارت هواپیمای مسافربری اوکراینی ساقط‌شده از سوی سپاه پاسداران را باید شرکت‌های بیمه اروپایی بپردازند.

به گزارش خبرگزاری میزان، غلامرضا سلیمانی این مطلب را روز دوشنبه، بیستم مرداد، در یک نشست خبری عنوان کرد و گفت که «هواپیمای اوکراینی از سوی شرکت‌های بیمه‌ای اروپایی در اوکراین تحت پوشش قرار گرفته و تحت پوشش شرکت‌های ایرانی نیست.»

سلیمانی اضافه کرد که خسارت این هواپیما «باید از سوی شرکت‌های بیمه‌ای که تحت پوشش هستند پرداخت شود.»

این سخنان رئیس کل بیمه مرکزی ایران در حالی بیان می‌شود که عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه، اخیراً گفته بود که جمهوری اسلامی «پذیرفته غرامت هواپیما را پرداخت کند و مسئولیت این اقدام سهوی را پذیرفته است.»

شاید اختلاف این دور در مورد بیمه خسارت و غرامت باشد.

سخنان روز دوشنبه رئیس کل بیمه مرکزی ایران همچنین در حالی بیان می‌شود که معاون او پیشتر گفته بود که با توافق دولت‌های ایران و اوکراین، خسارت هواپیما توسط ایران پرداخت خواهد شد.

غلامعلی جهانگیری، معاون بیمه مرکزی، به خبرگزاری ایسنا گفته بود خسارت ناشی از سقوط هواپیمای اوکراینی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون دلار برآورد شده‌ است که با توافق دولت‌های دو کشور از سوی دولت ایران پرداخت می‌شود.

جهانگیری همچنین توضیح داده بود که ایران پیش‌بینی می‌کند حدود ۲۴ میلیون دلار خسارت برای مسافر، خدمه و بار و ۷۰ میلیون دلار هم خسارت بدنه پرداخت شود که در مجموع رقمی بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون دلار میزان خسارت برآورد شده است.

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.