حسان دیاب، نخست وزیر لبنان، در سخنانی گفت که باید کشور به سوی "شفافیت" پیش رود و اکنون زمانی است که باید "بسوی مردم برگردیم" و در همین راستا دولت لبنان استعفای خود را اعلام می‌کند.

او گفت نخبگان سیاسی لبنان دهه ها است که برسر کار هستند و مشکلات ناشی از آن همه جا را فرا گرفته است. وی تاکید کرد که دولت نمی تواند با چنین سطحی از فساد برخورد و مقابله کند.

همزمان با سخنان دیاب مردم در بیروت در حال تظاهرات هستند.

ساعاتی پیش از این غازی وزنی، وزیر دارایی لبنان چهارمین وزیر کابینه شد که استعفا داد.  وزنی از افراد اصلی در مذاکرات دریافت کمک از صندوق جهانی پول بود. پیش از وی نیز وزیر دادگستری این کشور در بحران پس از انفجار عظیم بیروت استعفا داده بود.

وزارت دادگستری لبنان گفت که ماریا کلاود نجیم از مقام خود پیش از برگزاری جلسه کابینه لبنان استفاده داده . گزارش شده بود که علت استعفای نجیم، 'انفجار هفته گذشته و همچنین اعتراضات روزهای اخیر بوده است. '

پیش از این وزرای اطلاع‌رسانی و محیط زیست این کشور و تعدادی از نمایندگان مسیحی مجلس نیز از سمت خود استعفا کرده بودند.

حسان دیاب، نخست وزیر لبنان، از اعضای کابینه خود خواسته که تا زمان برگزاری جلسه کابینه استعفا ندهند. پیشتر نخست‌وزیر لبنان گفته بود که از انتخابات زودهنگام پارلمانی به عنوان راهی برای بیرون رفتن از این بحران حمایت می‌کند.