جزئیات دیدار محسن هاشمی و قالیباف

یک عضو شورای شهر تهران ، درباره دیدار اخیر محسن هاشمی، رئیس شورای شهر با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس اظهار داشت: این دیدار طی هفته گذشته انجام گرفته و در باره همکاری بین مجلس و شورای شهر مباحثی مطرح شده است.

پرسش: دیدار رئیس شورای شهر تهران با قالیباف شهردار سابق تهران که چیزی حدود 12 سال سکاندار مدیریت شهری بوده می‌توانسته بسیار جالب باشد.

چرا که اکنون قالیباف خود رئیس مجلس است و اختیارات گسترده‌تری در خصوص مسائل مختلف دارد. از طرفی تهران به لحاظ مختلف با چالش‌ها و مشکلات بسیاری روبه‌رو است که حل آن مستلزم همکاری شهرداری و شورای شهر با سایر دستگاه‌ها نهادها و قوای 3 گانه است و در این راستا مجلس با استفاده از ظرفیت‌های قانونی خود می‌تواند کمک‌های شایان توجهی را به حل مشکلات شهری تهران داشته باشد. چه اینکه خود قالیباف نیز می‌تواند تجربه خود در مدیریت شهری را برای حل مشکلات و گذر از آن در اختیار مدیران شهری قرار دهد. آنچه مسلم است همکاری و تعامل دستگاه های مختلف می‌تواند در حل و فصل مشکلات جامعه و کشور بسیار مفید و سازنده باشد.

جزئیات یک دیدار

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در مورد جزئیات دیدارش با قالیباف، رئیس مجلس توضیحاتی را ارائه کرد. محسن‌هاشمی روز یکشنبه درباره دیدارش با محمدباقر قالیباف اظهار داشت: در این جلسه که بیش از یک ساعت به طول انجامید، مباحث مختلفی همچون انتخابات شوراها و لوایح و طرح‌هایی که در حال حاضر در مجلس باقی مانده است، مطرح شد. وی گفت: در این جلسه گفتم که در حال حاضر برخی از قوانین وجود دارد ولی خوب اجرا نمی‌شود که لازم است مجلس به این حوزه ورود کرده و نظارت بر قوانین را مدنظر قرار دهد. هاشمی افزود: مشکلات شهری و شهرداری و نیازهای لازم جهت حمایت از حمل و نقل عمومی در تهران نیز از دیگر مباحث مطرح شده در این دیدار بود. رئیس شورای شهر تهران همچنین روز خبرنگار را به جامعه بزرگ اصحاب رسانه در کشور تبریک گفت و بیان کرد: جریان آزاد اطلاعات و شفافیت در اطلاع رسانی، اگرچه بعنوان رکن چهارم دموکراسی نامیده می‌شود اما تاثیر آن در اصلاح معضلات جامعه، می‌تواند از هرساختار رسمی عمیق‌تر باشد. وی ادامه داد: امروز رسانه‌های ما در سخت‌ترین شرایط اقتصادی و فشارهای گوناگون فعالیت می‌کنند و بسیاری از روزنامه نگاران و خبرنگاران با مشکل بیکاری، فقدان امنیت و ثبات شغلی، خودسانسوری مواجهند و از سوی دیگر اقتصاد بیمار رسانه‌ها، امکان فعالیت عمیق، تحقیقی و حرفه‌ای را فراهم نمی‌آورد. هاشمی عنوان کرد: به همین دلیل شاهد ظهور شبه رسانه‌ها در فضای مجازی به عنوان جایگزین رسانه‌های حرفه‌ای هستیم که نسبت به کیفیت و صحت محتوای خود مسئولیتی ندارند و جامعه را با شایعات و قضاوت‌های شتابزده دچار تشویش می‌کنند. رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه اذعان کرد: اگر مسئولان کشور نگران وضعیت موجود تاثیر گذاری رسانه‌های بیگانه و شبه رسانه‌ها بر افکار عمومی هستند، راه حلی جز تقویت و اعتماد و تحمل رسانه‌های داخلی ندارند. محسن هاشمی تصریح کرد: مسئولان باید با افزایش سعه صدر و تحمل نسبت به انتقادات و کم رنگ کردن خطوط قرمز تنگ رسانه‌های رسمی، امکان افزایش جذابیت و تاثیرگذاری آنها بر افکار عمومی را فراهم کرد که این افزایش مخاطب و بهبود کیفی، معضل اقتصاد رسانه را نیز به تدریج برطرف خواهد نمود.

استفاده از ظرفیت‌‌ نمایندگان

یک عضو شورای شهر تهران ، درباره دیدار اخیر محسن هاشمی، رئیس شورای شهر با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس اظهار داشت: این دیدار طی هفته گذشته انجام گرفته و در باره همکاری بین مجلس و شورای شهر مباحثی مطرح شده است. فارس نوشت، زهرا صدراعظم نوری با اشاره به این که در جلسه محسن هاشمی با محمدباقر قالیباف بنده حضور نداشته‌ام، گفت: این که مدیریت شهری با کمک نمایندگان مجلس مسائل و مشکلات پایتخت را در حوزه شهری برطرف کنند مورد توجه است و می‌توان از ظرفیت نمایندگان مجلس برای رفع چالش‌های تهران کمک گرفت. رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران ادامه داد: رویکرد محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس درباره تعامل با مدیریت شهری مثبت بوده است و از آنجایی که برخی از نمایندگان و رئیس مجلس قبلا در حوزه شهرداری و شورای شهر فعال بوده‌اند، موضوع مهمی است و می‌توان با کمک آنها که به مسائل شهر آشنا هستند در جهت رفع مشکلات پایتخت اقدام کرد. وی خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس حتماً به مدیریت شهری در رفع چالش‌های شهر تهران کمک خواهند کرد و ان‌شاءا...جلسه بین محسن‌هاشمی و محمدباقر قالیباف نتایج موثری به همراه خواهد داشت.

*آرمان

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.