عضو حزب اتحاد ملت؛ تخریب‌ می‌کنند چون امیال خود را در اقدامات دولت نمی‌بینند

عضو حزب اتحاد ملت گفت: کسانی که در مجلس تلاش می‌کنند دولت را تخریب کنند به خاطر این است که خواسته‌ها و امیال خود را در وجود این دولت نمی‌بینند.

پرسش: «اشرف بروجردی» عضو حزب «اتحاد ملت» به ایرنا می گوید: نماینده‌هایی که دولت را تخریب می‌کنند علاقمند به بهبود زندگی مردم نیستند بلکه پیگیرند که ایده‌های درون‌تشکیلاتی خودشان را از طریق دولت، پیاده کنند.

دولت دوازدهم در آخرین سال فعالیت خود به دنبال دستیابی به اهدافی است که با معیشت مردم و آرامش روانی آنان گره خورده و در عین حال موانعی جدی و بی‌سابقه از جنس تحریم و شیوع کرونا و ... نیز در پیش است. در همین حال برخی سیاسیون و گروه‌های خاص نیز کار را برای مسئولان اجرایی دشوارتر ساخته‌اند. پژوهشگر ایرنا درباره وضعیت پیش روی دولت و ضرورت‌های اقدام و عمل دستگاه اجرایی در این برهه با اشرف بروجردی گفت‌وگویی را صورت داده که در ادامه می‌آید؛

 

ایرنا: برخی نمایندگان مجلس یازدهم از بدو تشکیل مجلس، حملات تندی به دولت کردند. نمونه آن در احضار «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه و «محمدجواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات به مجلس آشکار بود که بعضی سوالات بوی تخریب می داد تا نقد. نظر شما چیست؟

بروجردی: کسانی که در مجلس تلاش می‌کنند دولت را تخریب کنند به خاطر این است که خواسته‌ها و امیال خود را در وجود این دولت نمی‌بینند. دولت در حال پیشبرد برنامه‌های مصوب در مجلس قبلی و در برنامه ششم است اگر قرار بر نقد این برنامه و اصلاح آن باشد، نمایندگان باید کارشناسانه این برنامه را بررسی و اشکالاتش را برطرف کنند نه اینکه بخواهند با تخریب دولت، از توان اجرای آن بکاهند. آنهایی که به دنبال نقد دولت هستند اگر نقدشان جنبه اصلاحی و رفع مشکلات را داشته باشد دولت آن را می‌پذیرد اما وقتی نقد، بعد تخریبی به خود می گیرد دیگر نمی توان گفت رویکرد خیرخواهانه ای در کار است.

تعدادی از نمایندگان مجلس یازدهم از بدو فعالیت خود، سمت و سوی  تخریبی در پیش گرفته‌اند. اما پس از این که رهبری خطاب به همین نمایندگان فرمودند شما حق ندارید نسبت های ناروا به مدیران و دست اندرکاران اجرایی دهید، فعلا سکوت پیشه کرده اند اما در عمل چوب لای چرخ دولت گذاشتن را به عنوان یک خط مشی در نظر گرفته اند و آن سوال مکرر از وزرا است. آنها مدام دولت را به گوشه رینگ کشانده و بهانه گیری می کنند در حالی که دولت در یک سال باقی مانده می خواهد تلاش کند تا اوضاع کشور بهبود یابد، اما هرروز باید وزرا به نمایندگان مجلس پاسخگو باشند. اگر دولت مدام بخواهد به سوال مجلسی ها جواب دهد دیگر کی فرصت می کند برای رفع مشکلات کشور کاری انجام دهد؟ هر روز احضار و سوال پرسیدن از وزرا، انرژی دولت را می گیرد. نماینده هایی که دولت را تخریب می کنند توجهی به بهبود زندگی مردم ندارند بلکه پیگیرند که ایده های خودشان را از طریق دولت، پیاده کنند.

 

ایرنا: وظیفه دولت و سایر قوا و ارگان ها در یک سال پایانی کار دولت روحانی چیست؟

بروجردی: دولت متولی اصلاح امور جامعه، رفع مشکلات مردم و بهبود شرایط زندگی شهروندان است. من فکر می کنم همه ما چه در دولت و چه مردم و چه نخبگان جامعه، دنبال این هستند که افراد جامعه، زندگی بهتری را تجربه کنند و مشکلاتشان به نحوی حل شود.

دولت های یازدهم و دوازدهم برای حل مشکلات جامعه برنامه مدونی دارد، هم در عرصه سیاسی، هم اقتصادی و غیره. بنابراین در مجال باقیمانده از عمر این دولت، همه باید دست به دست هم دهند تا مشکلات مردم کمتر شود  چه نمایندگانی که امروز بر مسند مجلس نشسته اند و چه آنهایی که در دستگاه قضا هستند باید هم فکری کنند تا گرفتاری های مردم رفع شود.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.