دفاع مجدد حاجی بابایی و کمیسیون بودجه مجلس از انتخاب بذرپاش به عنوان رئیس دیوان محاسبات

در مجلس هم الیاس نادران، نماینده و عضو کمیته بودجه مجلس شورای اسلامی، گفته بود که «فرایندهای قانونی» در روند انتخاب رئیس دیوان محاسبات رعایت نشده است.

پرسش:با وجود انتشار مدارک متعدد درباره جعل سوابق و مدارک دانشگاهی مهرداد بذرپاش، کمیته بودجه مجلس شورای اسلامی مجددا اعلام کرد فرایند انتخاب بذرپاش به عنوان رئیس جدید دیوان محاسبات درست بوده است.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا حاجی‌بابایی، رئیس کمیسیون بودجه مجلس، در نامه‌ای به محمدباقر قالیباف، رئیس‌ مجلس، از برگزاری «دو جلسه دیگر» برای بررسی انتقادات درباره مدارک و سوابق بذرپاش خبر داده و نوشته است که «درستی فرایند» انتخاب رئیس دیوان محاسبات مورد تایید اعضای این کمیسیون قرار گرفته است.

مهرداد بذرپاش روز اول مرداد توانست که ۱۵۸رای موافق از میان ۲۴۴ نماینده حاضر در نشست علنی مجلس را به‌دست آورد و رئیس دیوان محاسبات شود.

با این حال در روزهای گذشته اسناد متعددی درباره جعل سوابق کاری و کپی مدارک دانشگاهی توسط او در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها منتشر شده است.

در مجلس هم الیاس نادران، نماینده و عضو کمیته بودجه مجلس شورای اسلامی، گفته بود که «فرایندهای قانونی» در روند انتخاب رئیس دیوان محاسبات رعایت نشده است.

مجتبی توانگر، دیگر نماینده مجلس، نیز کمیسیون بودجه را به «کوتاهی» از وظایف قانونی خود در فرآیند انتخاب بذرپاش متهم کرده است. او در توئیتی نوشته که این کمیسیون، «بدون استعلام و دقت مدارک را تایید کرده است».

محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی، روز ششم مرداد با دفاع از انتخاب مهرداد بذرپاش به عنوان رئیس جدید دیوان محاسبات، گفته بود که «انتخاب او بر اساس قانون پیش رفت»

 

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.