تازه‌ترین ارزیابی سازمان بهداشت جهانی درباره کرونا/ آثار کرونا تا چند دهه ادامه دارد

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی با اشاره به شیوع کرونا گفت: این بیماری همه‌گیر جهانی، نوعی بحران سلامت است که یک بار در قرن اتفاق می‌افتد و آثار آن تا چند دهه احساس خواهد شد.

پرسش: مدیرکل سازمان جهانی بهداشت در نشست کمیته اضطراری سازمان بهداشت جهانی تازه‌ترین ارزیابی این سازمان درباره شیوع جهانی کرونا را اعلام کرد و خواستار اقدامات پیشگیرانه شد.

«تدروس آدهانوم»مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در نشست کمیته اضطراری سازمان بهداشت جهانی تازه‌ترین ارزیابی این سازمان درباره شیوع جهانی کرونا را اعلام کرد.

مدیرکل سازمان بهداشت جهانی در این ارتباط با اشاره به شیوع کرونا گفت: این بیماری همه‌گیر جهانی، نوعی بحران سلامت است که یک بار در قرن اتفاق می‌افتد و آثار آن تا چند دهه احساس خواهد شد.

آدهانوم در سخنان خود از مردم مناطق درگیری بحران شیوع کرونا خواسته است تا اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند، دست‌ها را ضدعفونی کنند، فاصله اجتماعی را رعایت کنند، از ماسک استفاده کنند و در خانه بمانند تا با پرهیز از حضور در اماکن شلوغ امکان مقابله با فائق آمدن بر بحران همه گیری کرونا فراهم شود.

شیوع ویروس کرونا نخستین بار از چین شروع شد، اما خیلی زود به دیگر کشورهای جهان نیز سرایت یافت و در حال حاضر کشورهای زیادی با همه گیری این ویروس در حال مقابله هستند.

در چند ماه گذشته، سازمان جهانی بهداشت و شرکای آن بی وقفه تلاش کرده‌اند تا از همه کشورها برای آمادگی و پاسخ به این ویروس جدید حمایت کنند. امروز، این سازمان یک جدول زمانی به روز و دقیق پاسخ به کووید ۱۹ را در وب سایت خود منتشر می‌نماید، بنابراین همه می‌توانند نگاهی به آنچه در شش ماه گذشته در رابطه با پاسخ به این بیماری اتفاق افتاده است، داشته باشند. این طیف وسیعی از فعالیت‌های این سازمان برای متوقف کردن انتقال بیماری و نجات جان انسان‌ها را نشان می‌دهد. با محققان، پزشکان و متخصصان همکاری کرده‌ایم تا علوم در حال تحول را گرد هم آورده و آن را به شکل راهنما تبدیل کنیم. میلیون‌ها نفر از کارکنان بهداشتی از طریق بستر یادگیری آنلاین OpenWHO.org در دوره‌ها ثبت نام کرده‌اند.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.