پیش‌بینی اکونومیست از نتیجه انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا

وبگاه نشریه اکونومیست در آخرین برآورد خود از انتخابات پیش رو از پیروزی مقتدارنه جو بایدن و تک‌دوره‌ای شدن ریاست دونالد ترامپ بر کاخ سفید خبر داد.

پرسش: اکونومیست پیش‌بینی می کند که جو بایدن به احتمال زیاد دونالد ترامپ را در آرای عمومی و الکترال با قدرت شکست می‌دهد.

 

علی آزادی: وبگاه نشریه اکونومیست که برای پیش بینی انتخابات آمریکا در نوامبر 2020 داده‌های نظرسنجی‌های معتبر، فاکتورهای اقتصادی و جمعیتی را تجزیه و تحلیل می‌کند، آخرین برآورد خود از انتخابات پیش رو را ارائه کرده که حاکی از پیروزی مقتدارنه جو بایدن و تک‌دوره‌ای شدن ریاست دونالد ترامپ بر کاخ سفید است.

مدل اکونومیست پیش‌بینی می‌کند که جو بایدن به احتمال زیاد دونالد ترامپ را در آرای عمومی و الکترال با قدرت شکست می‌دهد.

345

برآورد آرای الکترال

مدل اکونومیست هر روز آپدیت شده و نظرسنجی‌های ایالتی و ملی را با شاخص‌های اقتصادی و جمعیتی ترکیب میکند تا طیف وسیعی از نتایج را با دقت قابل توجهی پیش‌بینی کند. نقطه میانه تخمین میزان آراء کالج (الکترال) برای هر حزب در روز انتخابات است.

در حالی که نامزد پیروز به حد نصاب ۲۷۰ رأی الکترال نیاز دارد، اکونومیست تعداد آرای الکترال جو بایدن را ۳۴۷ و دونالد ترامپ را ۱۹۱ تخمین زده است.

3454

این نشریه سیاسی-اقتصادی با در نظر گرفتن شرایط کنونی و احتمالی آینده شانس پیروزی نامزد دکوکرات‌ها را ۹۱٪ می‌داند.

65767

 

شبیه‌سازی‌های کالج‌های الکترال

مدل اکونومیست با شبیه سازی 20،000 مسیر برای انتخابات کار می‌کند. این برآورد با لحاظ کردن خطای نظرسنجی، احتمال تغییر در میزان مشارکت و یا فضای سیاسی و تأثیرات مناظرات و مبارزات انتخاباتی،  برای هریک از مسیرهای تخمینی، نتایج متفاوتی ارائه کرده است.

نمودار میله‌ای زیر احتمال درستی هریک از پیش‌بینی‌ها را ارزیابی کرده و هرچه میله مربوط به سهم پیش‌بینی شده از آراء الکترال هر نامزد مرتفع‌تر باشد، احتمال تحقق آن پیش‌بینی بالاتر است.

567

شانس پیروزی در هر ایالت

مدل اکونومیست پیش‌بینی آراء ملی را با نظرسنجی‌ها و عوامل سیاسی-اقتصادی در سطح ایالتی ترکیب می کند. اکونومیست فرض کرده است که ایالاتی که مشابه هستند به احتمال زیاد با یکدیگر حرکت می‌کنند. به عنوان نمونه اگر دونالد ترامپ مینه‌سوتا را ببرد، احتمالاً در ویسکانسین نیز برنده خواهد شد.

6886

رای گیری عمومی بصورت روزانه مدل شده است

در مدل اکونومیست برای اولین بار میانگین نظرسنجی‌ها ارزیابی شده و میزان اثرگذاری هر نظرسنجی در تخمین میانگین کلی بر اساس اندازه نمونه‌های آن نظرسنجی اعمال شده است. همچنین این مدل نظرسنجی‌هایی که بیش از حد متمایل به یک حزب هستند را تا حدی اصلاح و تعدیل می‌کند. سپس این میانگین را با پیش‌بینی خود که بر اساس داده‌های غیر پیمایشی است ترکیب کرده و تا روز انتخابات نهایی هر روز سهم آرای نامزدها را پیش‌بینی می‌کند.

###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.