محرومیت و نیمکت جلودار آزمون نبود؛آقای گل ایرانی روسیه؛

کفش سیندرلا تقدیم به سردار-تبریک رسمی AFC

به همین مناسبت، صفحه ی رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در اینستاگرام، با انتشار عکسی از سردار آزمون، دستاوردهای این فصلش را به وی تبریک گفت.

پرسش:ستاره ایرانی زنیت در حضور تعویضی‌اش موفق به گلزنی برابر روستوف شد تا به عنوان آقای گلی لیگ برتر روسیه برسد.

رقابت‌های هفته سی‌اُم و پایانی فصل ۲۰-۲۰۱۹ لیگ برتر روسیه امشب پیگیری شد و به پایان رسید که در یکی از بازی‌ها، تیم زنیت سنت‌پترزبورگ که برخلاف دو مسابقه اخیرش سردار آزمون را در ترکیب نداشت و جزو نفرات ذخیره می‌دید، از ساعت ۲۰:۳۰ در استادیوم روستوف آرنا مقابل تیم رده پنجمی روستوف قرار گرفت.

 

نیمه اول با برتری یک بر صفر روستوف به پایان رسید که این نتیجه موجب شد تا زنیت سنت‌پترزبورگ در شروع نیمه دوم سه تعویض همزمان برای تقویت خط حمله‌اش انجام دهد و سرگئی سماک، نفراتی مثل سردار آزمون و آرتم زیوبا را به ترکیب تیمش اضافه کند.

آزمون که تا پیش از این مسابقه ۱۶ گل به ثمر رسانده و برای رسیدن به صدر جدول گلزنان، تنها یک گل با آرتم زیوبا هم‌تیمی خود در زنیت سنت‌پترزبورگ فاصله داشت، در نیمه دوم تمام تلاش خود را برای دستیابی به عنوان آقای گلی انجام داد که توانست به خوبی این ماموریت را مقابل تیم سابق خود انجام دهد.

 

 

 

در دقیقه ۷۲ امیلیانو ریگونی با حرکت در عرض داخل محوطه جریمه روستوف و شوت زمینی برای زنیت سنت‌پترزبورگ گلزنی کرد و سه دقیقه بعد هم آزمون این کار را انجام داد تا تیمش در زمین روستوف پیش بیفتد.

 

آزمون که دربازی رفت حضور نداشت و در مسابقه امشب تشنه گلزنی مقابل روستوف بود، در دقیقه ۷۵ ارسال زمینی اولگ شاتوف از جناح راست زمین را با حضور به موقع در مقابل تیرک اول و محوطه ۶ قدم حریف، با ضربه بغل پای چپ تبدیل به گل دوم تیمش کرد تا به صدر جدول گلزنان برسد.

 

زنیت که چهار هفته قبل قهرمانی‌اش در لیگ برتر روسیه را قطعی کرده بود، امشب موفق به کسب برتری ۲ بر یک مقابل روستوف شد تا فصل را با ۷۲ امتیاز و ۱۵ امتیاز بیشتر نسبت به لوکوموتیو مسکو رده دومی به پایان رساند.

 

 

آزمون پس از شب درخشانی که مقابل روستوف داشت، به‌عنوان بهترین بازیکن زمین هم انتخاب شد

 

 

سردار آزمون با گلزنی در دیدار امشب مقابل روستوف، تعداد گل‌های این فصل خود را به عدد ۱۷ رساند تا به صورت مشترک به همراه آرتم زیوبا، به کفش طلای فصل ۲۰-۲۰۱۹ لیگ برتر روسیه دست پیدا کند و برای نخستین بار در دوران حضورش در فوتبال اروپا، به این افتخار ارزشمند برسد.

 

سردار آزمون به دلیل تعداد پنالتی‌ ها و دقایق بازی کمتر نسبت به زیوبا، به عنوان آقای گلی لیگ روسیه دست یافت.

 

 

آزمون علاوه بر کسب عنوان آقای گلی لیگ برتر روسیه، با دادن ۸ پاس گل در این فصل به صورت مشترک در رده سوم برترین پاسورها نیز ایستاد

 

ستاره ایرانی زنیت سنت‌پترزبورگ در حالی پس از یک فصل پر فراز و نشیب و طی ۲۸ مسابقه در لیگ برتر روسیه توانست به آقای گلی دست پیدا کند که دو هفته قبل به دلیل محرومیت انضباطی از سوی باشگاه در فهرست مسابقه با اخمت گروزنی قرار نگرفته و طی یک ماه اخیر، دو بار به‌عنوان بازیکن تعویضی به زمین فرستاده شده بود ولی با تمام این مشکلات و چالش‌هایی که در راه او وجود داشت، موفق شد کفش طلای روسیه ر ا کسب کند.

تبریک پیج رسمی AFC به سردار آزمون

پیج رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا هم به دستاوردهای سردار آزمون واکنش نشان داد.

پس از برگزاری هفته ی پایانی رقابت های لیگ برتر روسیه، سردار آزمون مهاجم ایرانی زنیت توانست با باز کردن دروازه ی تیم روستوف، در کنار آرتم زیوبا دیگر مهاجم زنیت 17 گله شود. پس از اتمام این بازی، سردار آزمون به دلیل اینکه نسبت به زیوبا تعداد دقایق کمتری را در این فصل برای زنیت بازی کرده و همچنین فقط یکبار از روی نقطه پنالتی گلزنی کرده، به عنوان آقای گل لیگ روسیه معرفی شد. زیوبا 7 گل از 17 گلش را از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده بود.


به همین مناسبت، صفحه ی رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در اینستاگرام، با انتشار عکسی از سردار آزمون، دستاوردهای این فصلش را به وی تبریک گفت. صفحه ی رسمی AFC در خصوص این تصویر نوشته است:

 

« - کسب آقای گلی لیگ روسیه
- قهرمانی در لیگ روسیه
- صعود به لیگ قهرمانان اروپا
چه فصل فوق العاده ای برای سردار آزمون، مهاجم زنیت!»

 

  •  
  •  
  •  
  • ###
نظرات کاربران

آخرین اخبار
از پرسش به شما 1
از پرسش به شما 2
یادداشت و نظر
از پرسش به شما
تماشا و نشست
© تمامی حقوق برای شرکت ایده بکر مبین محفوظ است.